دو خط خبر


عمران خان، نخست‌وزیر جدید پاکستان دیروز شنبه در حضور ممنون حسین، رئیس جمهوری این کشور و برخی مقامات داخلی و خارجی از جمله مقامات هندی سوگند یاد کرد. این مراسم با تدابیر شدید امنیتی در ایوان نخست‌وزیری پاکستان برگزار شد.
مقامات یمنی و یک رهبر قبیله‌ای از کشته شدن ابراهیم العسیری، رئیس سازندگان بمب القاعده در حمله پهپادی امریکا در یمن خبر دادند.
کمیته حقوق بشر سازمان ملل حکم داد که لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهوری چپ‌گرای سابق و محبوس برزیل نباید از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری بعدی کشورش سلب صلاحیت شود زیرا فرآیند حقوقی استیناف او در دست جریان است.
عالی‌ترین دادگاه ونزوئلا به دولت کاراکاس اختیار داد تا درخواست خود را برای استرداد دادستان سابق در تبعید و رئیس سابق کمپانی نفتی که هر دو از مخالفان رئیس جمهوری هستند، ارائه کند.
 کاخ سفید در حال ارزیابی کاهش بودجه کمک‌های خارجی و احتمال باز گرداندن میلیاردها دلاری است که از سوی وزارت امور خارجه و آژانس توسعه بین‌الملل امریکا در این بخش سرمایه‌گذاری شده است. دولت امریکا در این اقدام سرمایه‌هایی را مد نظر دارد که آنها را «غیرضروری» می‌داند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6856/22/478935/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر