دیـــگه چه خبرادعای  سفر همزمان سردار سلیمانی و فرستاده امریکا به بغداد

خبر اول اینکه، یک روزنامه عربی مدعی شد که فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و فرستاده ویژه امریکا در عراق به منظور تشکیل دولت این کشور همزمان به بغداد سفر کرده‌اند. به گزارش ایسنا، روزنامه الحیات چاپ لندن در گزارشی مدعی شد: اختلافاتی در محافل سیاسی عراق در رابطه با نامزدهای تشکیل دولت آینده عراق به وجود آمده است و برخی اخبار حاکی از آن است که سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران و برت مک کورگ، فرستاده ویژه امریکا در عراق همزمان به بغداد سفر کرده‌اند و هدف از این سفر، تشکیل دولت آینده عراق است. برخی منابع مدعی شدند که ائتلاف دولت قانون و ائتلاف الفتح از فالح الفیاض دعوت کردند تا نخست وزیری عراق را برعهده بگیرد و این پیشنهاد بنا به درخواست ایران و موافقت نیروهای سنی و کردی انجام شده است.

تأیید یک خودکشی دیگر در زندان

خبر دیگر اینکه مدیرکل زندان‌های استان تهران درباره صحت داشتن یا نداشتن خبر خودکشی یک زندانی در هفته گذشته در زندان تهران بزرگ گفت: این خبر صحت دارد؛ در زندان تهران بزرگ یک نفر خودکشی کرده و در سرویس بهداشتی خود را کشته است. چون معمولاً اکثر جاها دوربین دارد بیشتر از سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌کنند. این فرد متهم تحت قرار بوده و جرمش نیز سرقت بوده است. به‌گزارش تسنیم، مصطفی محبی درباره وضعیت حمید بقایی معاون رئیس دولت دهم هم گفت: بقایی در صحت کامل به سر می‌برد و وضعیت عمومی خوبی دارد و تحت نظر پزشک است و هیچ مشکلی ندارد و دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

نارضایتی شورای یهودیان آلمان از روابط گسترده تجاری تهران-برلین

شنیدیم که  رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان در بیانیه‌ای از ارتباط نزدیک تهران و برلین انتقاد کرد.به گزارش ایلنا به نقل از «جروزالم‌پست»، «جوزف شوستر» رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان در نامه‌ای به این رسانه از قطع فوری همه روابط اقتصادی با ایران استقبال کرد. وی مدعی شد: من خواستار توقف فوری هرگونه رابطه با ایران هستم. هر تجارتی با ایران به معنای انتفاع نیروهای رادیکال است و به بی‌ثباتی در منطقه منجر می‌شود.
همزمان شرکت راه‌آهن آلمان با توجه به تحریم‌های امریکا اعلام کرده که به همکاری با ایران ادامه نخواهد داد. این شرکت در حال حاضر دو پروژه را در ایران پیش می‌برد که هر دو پروژه حداکثر در ماه سپتامبر متوقف خواهند شد. سخنگوی شرکت راه‌آهن آلمان «تغییر مقررات بانکی» برخاسته از تحریم‌های امریکا علیه ایران را علت این تصمیم خواند.

حکم محمدعلی طاهری قطعی شده است

دست آخر اینکه، وکیل محمد علی طاهری از ابلاغ و قطعی شدن رأی دیوان عالی کشور درباره پرونده موکلش خبر داد و گفت: همان ۵ سال حبس از تبصره ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی که صادر شده بود، تأیید شده است.سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌و‌گو با ایلنا، افزود: طاهری نزدیک به دو سال و نیم آن حبس را گذرانده است و ما به اصل ماجرا اعتراض داشتیم و اعتراض ما این بود که دیوان عالی کشور گفته است که عمل او مشمول قانونی که سال ۹۲ تصویب شده است نمی‌شود و رأی دادگاه اشتباه بوده و همان رأی اشتباه تأیید شده که ما درخواست اعاده دادرسی می‌دهیم.طباطبایی گفت: پرونده طاهری فعلاً مختومه شده و از نظر روال عادی رسیدگی حکم قطعی شده است و از اینجا به بعد اعاده دادرسی یک روش استثنایی است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6856/3/478940/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر