مجازســـتاناعتراف و تهدید
در دست گرفتن تابلوی تهدید به مرگ با عنوان «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» توسط یک روحانی در تجمع اعتراضی علیه دولت در قم، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. یک کاربر آن را نشانگر شکاف عمیق سیاسی در جامعه دانست که یک روحانی دولت را تهدید به مرگ می‌کند و از این اقدام ابایی ندارد. یک فعال سیاسی نیز در همین ارتباط در فضای مجازی نوشت که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراض مسالمت‌آمیز حق همه شهروندان است، حتی می‌شود در تجمع اعتراضی علیه دولت شعار داد و سخنران نیز علیه دولت هر حرفی بزند و با استخر نیز او را تهدید به مرگ کرد. اما این حق را باید برای همه شهروندان قائل شد و این اعتراض نیز باید مشمول همه نهادهای قدرت در کشور باشد.
تضاد دموکراسی با کارنامه
یک فعال سیاسی در فضای مجازی با اشاره به ادعای فرزند شاه مخلوع مبنی بر «پس گرفتن کشور»، نوشت که چنین ادعایی برای کسانی که بخشی از مردم ایران هستند نه بیگانگان اشغالگر، نشانگر باور آنها به «حذف فاشیستی»، است. کاربر دیگری نوشت که طرف بابا بزرگش را اجنبی هر وقت خواسته آورده و هر وقت اراده کرده برده، باباش با تجاوز خارجی حکومتش شروع شده و با کودتای امریکایی‌ها علیه مصدق قدرتش تثبیت شده است. کارنامه دیپلماسی‌اش هم بحرین و کاپیتولاسیون است، الان هم خرجش را از عربستان دریافت می‌کند. با این کارنامه شخصی و خانوادگی شعار آزادی و دموکراسی سر داده است.
آقا اجازه؟
یک مدرس علوم ارتباطات در فضای مجازی از دادستان کل کشور برای حمله به شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد و آن را «حمله به دموکراسی» دانست. این کاربر از وی سؤال کرد که آیا رسانه‌ها اجازه دارند که «حمله به شبکه‌های اجتماعی حمله به دموکراسی است» را تیتر کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6856/24/478969/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر