فرماندار قم : دستگاه‌های امنیتی به شعارهای تهدیدآمیز طلاب رسیدگی می‌کنند


یک شعار از همه حاشیه‌ها و متن تجمع اعتراضی روز پنجشنبه طلاب قم پیشی گرفته است: «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت». علی مطهری، نایب رئیس مجلس  دیروز در یادداشتی برای ایسنا نوشت: «این شعار می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت مرحوم هاشمی باشد که برای بسیاری از اذهان به صورت یک معما باقی مانده است. در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌ جمهوری، ما همان طور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم، سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد. وزارت اطلاعات باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع ملت برساند.
 شاید ماجرای فوت ناگهانی و غیرقابل باور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روشن شود.» البته فرماندار قم هم  اعلام کرده گزارشی از شعارهای تهدیدآمیز تجمع طلاب در مدرسه فیضیه قم به مقامات ارشد استان ارسال شده و دستگاه‌های امنیتی به این اتفاق رسیدگی خواهند کرد.
رضا سیار این موضوع را در گفت‌وگو با ایرنا پلاس مطرح کرده است. او البته این تجمع را غیرقانونی ندانسته و توضیح داده است: «این‌گونه تجمعات که در داخل دانشگاه یا حوزه برگزار می‌شود نیاز به مجوز ندارد، اما اگر افرادی غیر از دانشجویان یا طلبه‌ها در این تجمعات شرکت کنند یا مسئول برگزاری آن باشند، غیرقانونی است.» تا اینجا اما هنوز هیچ تشکل  یا فرد مشخصی به عنوان بانی این تجمع معرفی نشده. در همین حال علاءالدین بروجردی هم به «ایسنا» گفته است: یکی از وظایف مسئولان امنیتی شناسایی این افراد و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده است.
او همچنین برخی از شعارهای مطرح شده در این مراسم را هم «ادبیات دشمن» خوانده است.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6856/2/478994/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر