اخبــــار
در شورای عالی هماهنگی اقتصادی؛
مسئول، ساختار و مأموریت‌های ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی مصوب شد

شورای عالی هماهنگی اقتصادی ساختار، اهداف و مأموریت‌های ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی را مصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه که روز شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی برگزار شد؛ اعضای جلسه ساختار، اهداف و مأموریت‌های ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور برای مقابله با هرگونه جنگ روانی و التهاب آفرینی در بازار و اقتصاد کشور را تصویب کرد. در جلسه گذشته این شورا، سیاست‌های کلان و اختیارات این ستاد تصویب شده بود. شورای عالی هماهنگی اقتصادی همچنین در راستای تنظیم بازار و نظارت مؤثر بر قیمت و نحوه عرضه کالاها و خدمات، وزارت صنعت، معدن و تجارت را به اقدامات زیر مکلف کرد: تقویت و تجهیز ستاد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اطلاع‌رسانی گسترده قیمت کالاها و مقررات عرضه در فروشگاه‌ها با استفاده از سامانه اطلاع‌رسانی فراگیر برای دسترسی برخط مردم و سازماندهی استفاده از نظارت مردمی،  بهره‌گیری از شبکه نظارتی اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی،  تقویت و حمایت از انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف کننده در سطح ملی و استانی.بر اساس مصوبه دیگر شورای عالی هماهنگی اقتصادی مقرر شد تا کلیه عرضه کنندگان کالاهایی که ضرورت اطلاع‌رسانی آنها توسط وزارت صمت اعلام می‌شود، اعم از تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع کنندگان، موظفند طبق مقررات این وزارت، نسبت به تطبیق قیمت با ضوابط قیمت گذاری مصوب «هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها» و ثبت آن به صورت خوداظهاری در سامانه فراگیر الکترونیکی اقدام نمایند و قیمت را به صورت برچسب و قابل نظارت، بر کالاها نصب کنند.

تبریک  روحانی به نخست‌وزیر جدید پاکستان

رئیس‌ جمهوری با ارسال پیامی، ضمن تبریک انتخاب آقای «عمران احمد خان نیازی» به‌عنوان نخست‌وزیر جمهوری اسلامی پاکستان، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه و بویژه در دوران جدید، آمادگی خود را برای گسترش مناسبات و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی پاکستان اعلام می‌نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی ابراز امیدواری کرد که در دوره مسئولیت عمران احمد خان نیازی، اتحاد و همگرایی روزافزون در جهان اسلام و تعمیق پیوندهای دو کشور دوست و همسایه را بیش از پیش شاهد باشیم. جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه و بویژه در دوران جدید، آمادگی خود را برای گسترش مناسبات و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی پاکستان اعلام می‌نماید.

تبریک روحانی به رئیس جمهوری اندونزی
رئیس‌ جمهوری با ارسال پیامی به «جوکو ویدودوم» همتای اندونزیایی خود، فرارسیدن سالگرد استقلال جمهوری اندونزی را به ملت و دولت این کشور تبریک گفت. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی در این پیام ابراز امیدواری کرد که در سایه اراده سیاسی رهبران جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی و با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود دو کشور، شاهد توسعه و گسترش روزافزون روابط در همه زمینه‌ها و سطوح مختلف باشیم. رئیس جمهوری نوشت: بدون شک رشد و توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، نه تنها برای دو ملت بزرگ ایران و اندونزی، بلکه برای جهان اسلام نیز ثمرات ارزنده‌ای در پی خواهد داشت.

علم الهدی: در جوانی « پیس» تئاتر می نوشتم

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد با بیان اینکه نظر وی درباره موسیقی، متفاوت با آن چیزی است که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، گفت: بنده به هیچ وجه با موسیقی مخالف نیستم، موسیقی یک بخش از هنر است و از نظر فقهی هم شاید با خیلی از بزرگان و فقهایی که درباره موسیقی نظر دارند، نظر بنده بازتر از خیلی از آقایان باشد. آن چیزی که ما با آن مخالفیم، ابتذال است.
به گزارش انتخاب، وی که در جمعی از جوانان به پرسش‌های آنان پاسخ می‌گفت، افزود: الان کنسرت بستر ابتذال است و ما با ابتذال قضیه مخالفیم. نه اینکه آقایی یا فرض بفرمایید هنرمندی بیاید آواز بخواند، یک هنرمندی هم یک آهنگ سالم غیرمبتذلی را بخواهد بنوازد، ما با ابتذال مخالفیم. علم‌الهدی با بیان اینکه جریان قدرت و ثروت در مشهد پشت پرده است، این جریان را دشمن اصلی و تقطیع کننده صحبت‌ها، بیان افتراها و تخریب‌ها علیه خود دانست و گفت: این جریان قدرت و ثروت، حساب کرده که مشهد، همین سال گذشته، 32 میلیون زائر داشت که از این 32 میلیون، چهار میلیون زائر خارجی بودند. این زائری که می‌آید اینجا، یک حرم می‌رود و می‌آید و بقیه وقتش فارغ است. اگر برنامه‌های تفریحی عیش، نوش، نشاط، فسق و فجور باشد، استقبال می‌کند. وی ادامه داد: بحث این نیست که اینجا یک کنسرت یا دو کنسرت اجرا شود. بحث بازار کنسرت است. این جریان قدرت و ثروت می‌خواهد اینجا را تبدیل به محل سرمایه‌گذاری برای تمام فعالیت‌های فسق و فجور کند، لذا تنها مسأله کنسرت نیست، اینها مسائل دیگری را می‌خواهند اجرا کنند و بنده مخالفم. علم‌الهدی همچنین با بیان اینکه با توزیع ابزار تجملاتی و کالای تجملاتی خارجی هم مخالف است، درباره کارهای دوران جوانی خود هم گفت: در همان زمان که بنده در دوران جوانی بودم، خودم دنبال نوشتن بعضی پیِس‌های تئاتر (سناریو) بودم و در پیِس نویسی آن زمان من دست داشتم، منتها امکانات در عرصه هنر برای ما فراهم نبود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6856/2/479000/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر