هیولایی در اتاق خواب

تا به حال موقع خواب از اینکه ممکن است تمساحی زیر تختخواب‌تان باشد یا یک اسکلت پشت پنجره اتاق‌تان ظاهر شود، ترسیده‌اید؟
چرا شب‌ها اینجور می‌شود؟ توی روز خیلی شجاع هستیم و از چیزی نمی‌ترسیم. واقعیتش این است که روزها بیشتر به مسائل روزمره فکر می‌کنیم و زیاد حواس‌مان به نگرانی‌هایی که داریم، نیست.
چیزهایی هست که ما را نگران می‌کند. مثلاً اینکه امسال باید به مدرسه جدیدی برویم یا اینکه قرار است صاحب خواهر یا برادر جدیدی بشویم. تمام اینها ممکن است ما را نگران کند. موقع تاریکی نگرانی‌هایمان بیشتر می‌شود و در ذهن‌مان به صورت هیولا، دیو و غول درمی‌آید.
ما فکر می‌کنیم بزرگ‌ترها هم  مثل خودمان از هیولاها می‌ترسند اما آنها یادشان رفته که در کودکی از دیو و هیولا می‌ترسیده‌اند. به خاطر همین درست متوجه نمی‌شوند ما چه می‌گوییم و چرا می‌ترسیم. فقط می‌گویند برو و در اتاقت بخواب. اینجور وقت‌ها ما از دست‌شان عصبانی می‌شویم و این باعث می‌شود که بیشتر از موجودات خیالی بترسیم.
بعضی وقت‌ها هم  از چیزهایی که در کتاب داستان، فیلم و سریال می‌بینیم، می‌ترسیم چون فکر می‌کنیم آنها واقعی هستند. پدر و مادرها اما یادشان می‌رود که ما فکر می‌کنیم هیولاهایی که در فیلم‌ها می‌بینیم واقعی هستند و برای همین اجازه می‌دهند ما آن فیلم‌ها را ببینیم و بیشتر بترسیم.
آنها باید به ما بگویند هیولاها واقعی نیستند اما گاهی خودشان ما را با آن هیولاها می‌ترسانند. ما دوست داریم پدر و مادرمان با ما آنقدر حرف بزنند تا آرام شویم و از چیزی نترسیم.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/16/481601/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر