اخبــــار
طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از دستور کار خارج شد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: کاهش ساعت آموزشی در پایه دوازدهم به ۲۴ ساعت در دستورکار نیست. همچنین پیشنهادی برای بازگشایی هنرستان‌ها در پنجشنبه‌ها به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه و اخیراً نیز نامه‌ای به وزیر برای تسریع بررسی این پیشنهاد ارسال کردیم. به گزارش ایسنا، علی زرافشان، درباره افزایش فاصله برگزاری کنکور سراسری با امتحانات نهایی پایه دوازدهم از سال آینده، اظهار کرد: امسال با تغییر ساختار نظام آموزشی و افزوده شدن پایه دوازدهم روبه‌رو هستیم و دانش‌آموزان باید در 8 تا ۱۰ درس امتحان نهایی بدهند. براساس قانون مجلس، زمان شروع امتحانات در مدارس از اول خرداد خواهد بود، اما کنکور سراسری هفته اول تیر برگزار می‌شود.
 با توافق شورای پذیرش و سنجش دانشجو زمان برگزاری کنکور به نیمه دوم تیرماه منتقل می‌شود تا فاصله‌ مناسبی ایجاد شود و دانش‌آموزان بتوانند برای کنکور آمادگی کسب کنند. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا طبق اعلام وزیر، کاهش ساعات آموزش در پایه دوازدهم از ۳۵ به ۲۴ ساعت از امسال اجرا می‌شود؟ عنوان کرد: از همان ابتدا قرار نبود چیزی از برنامه درسی حذف شود. بنا بود دروس به دو روش حضوری و غیرحضوری ارائه شود و دانش‌آموزان برخی دروس را غیرحضوری بخوانند و فقط امتحانش را بدهند و به این ترتیب برای کسب آمادگی شرکت در کنکورسراسری هم فرصت داشته باشند. زرافشان افزود: این برنامه با توجه به بررسی شرایط، دیگر در دستور کار نیست و فقط امکان دارد به مدارس اجازه دهند برخی دروس تجمیعی آموزش داده شود؛ ولی در حال حاضر همه مدارس باید برنامه درسی را بر مبنای همان ۳۵ ساعت بگذرانند.

اخذ رضایتنامه اولیا در اردوهای دانش آموزی هوشمندسازی می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود 17 هزار مجوز اردویی از ابتدای مهر گذشته تاکنون صادر شده است که شامل 10 هزار سفر
درون استانی و هفت هزار سفر برون استانی است. به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی در مراسم افتتاح سامانه کنترل و نظارت اردوهای دانش‌آموزی با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از بهترین اقدامات وزیر راه‌اندازی مرکز کنترل اردوها بوده است. همچنین تدوین دستورالعمل و آیین نامه اردوها آخرین مراحل خود را در شورای عالی آموزش و پرورش می‌گذراند و بخش جزئی از آیین نامه اردوهای برون‌مرزی باقی مانده است که در اولین جلسه شورای عالی تصویب می‌شود. امید است قبل از شروع سال تحصیلی آیین نامه جدید به استان‌ها ابلاغ شود که شرایط اردوها را تسهیل و بر امنیت و کیفیت آن می‌افزاید. وی با بیان اینکه امروز هوشمندسازی این مرکز کنترل انجام شد، گفت: تا امروز امور به‌صورت دستی انجام می‌شد و نظارت و کنترل مشکل بود اما اکنون با این سامانه که در دو فاز طراحی شده است اقدامات تسریع می‌شود. همچنین بیش از صددرصد در امنیت اردوها موفق بودیم و سال قبل تنها سه حادثه داشتیم. معتقدیم اردوها بهترین کلاس یادگیری هستند. دانش‌آموز در اردوها مهارت‌هایی را تمرین می‌کند و حس نوع‌دوستی، ایثارگری، تعاون و اعتماد به‌نفس را تمرین می‌کند. وی با بیان اینکه مدیر مدرسه مسئول اخذ رضایت از دانش‌آموز است و ما نمی‌توانیم کنترل کنیم، گفت: مدیر مکلف است رضایتنامه ولی و قیم دانش‌آموز را اخذ کند. اگر کوتاهی شود مدیر مسئول است. در آینده به سمتی می‌رویم که رضایتنامه والدین را هم هوشمند کنیم و از طریق پیامک اطلاع‌رسانی کنیم که فرزندش با رضایت وی وارد اردوگاه می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/7/481629/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر