ارتقای ویندوز 7 پولی شدشرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرده است که در تاریخ 14 ژانویه سال 2020 دیگر سیستم پشتیبانی برای ویندوز 7 نخواهد داشت.
به‌گزارش «ایران»، این شرکت اعلام کرده که کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای از پشتیبانی ویندوز 7 استفاده کنند. درواقع اگر شما بخواهید از به روز‌رسانی امنیتی ویندوز 7 استفاده کنید باید هزینه‌ای به‌صورت ماهانه پرداخت کنید. شرکت مایکروسافت هنوز مبلغی را برای این موضوع مشخص نکرده است ولی اعلام کرده این هزینه هر سال افزایش پیدا می‌کند.
بدون شک افراد زیادی از شنیدن این خبر نگران می‌شوند زیرا عادت ندارند برای دریافت به روزرسانی‌های امنیتی ویندوز 7 هزینه‌ای پرداخت کنند.
در این خبر اعلام شده که سرویس مذکور برای تمام نسخه‌های ویندوز اعمال خواهد شد. در کل این خبر به کاربران ویندوز 7 اعلام می‌کند که اگر تمایل دارند از به روزرسانی‌های امنیتی جدید برای ویندوز خود به‌صورت رایگان بهره ببرند بهتر است که ویندوز 7 خود را به ویندوز 8 یا 10 ارتقا دهند.
کاربرانی که تمایلی ندارند از به‌روزرسانی‌های ویندوز 7 استفاده کنند، سیستم امنیتی قدرتمندی روی سیستم خود ندارند. باید دید این خبر چه واکنشی از سوی کاربران دریافت خواهد کرد. هم‌اکنون بیش از 38 درصد از کامپیوترهای جهان از ویندوز 7 استفاده می‌کنند و این موضوع می‌تواند باعث ایجاد هزینه‌های گزاف برای ارگان‌های بزرگ شود.
گفتنی است ویندوز ۷ هفتمین نسخه سیستم‌عامل از مجموعه مایکروسافت ویندوز است که ۲۲ اکتبر سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد. از ویژگی‌های این ویندوز محبوب می‌توان به پشتیبانی از قابلیت چند لمسی اشاره کرد. درواقع می‌توان گفت که ویندوز ۷ نسخه ارتقا یافته و بهینه شده ویندوز ویستا
 است.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/17/481641/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر