سحرخیزی رمز موفقیت مدیرعامل «اپل»


علیرضا احمدی
خبرنگار
«تیم کوک» مدیرعامل کمپانی بزرگ اپل با تلاش‌های بی‌وقفه خود باعث شد تا سرانجام این کمپانی ارزش یک تریلیون دلاری پیدا کند؛ شرکتی که بخش زیادی از بازار تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت را به خود اختصاص داده و کاربران بسیاری از آیفون و مک بوک آن استقبال کرده‌اند. «تیم کوک» متولد 1960 است و از مارس سال 1998 به دعوت «استیو جابز» بنیانگذار و مدیرعامل وقت اپل به این کمپانی پیوست و همکاری خود را آغاز کرد. تیم کوک روز دعوت به کار ازسوی «استیو جابز» را یکی از بهترین روزهای عمر خود می‌داند و معتقد است نقطه عطفی در زندگی‌اش بوده است؛ فرصتی بزرگ که به وی فرصت شکوفایی داد.
وی از سال 1998 عملاً همکار «استیو جابز» شد و کمک کرد تا برخی استراتژی‌های کمپانی اپل تغییر کند. به‌عنوان مثال «تیم کوک»در سال 2005 بر تولید کارت‌های حافظه با کیفیت که جزء کلیدی‌ آی پاد نانو محسوب می‌شد، تمرکز داشت و پس از آن وقتی در این کمپانی آیفون و‌ آی پد تولید شد، این حافظه‌ها به‌عنوان یکی از اجزای اصلی مورد استفاده قرار گرفت.وی که علاقه بسیاری به استیو جابز داشت وقتی از بیماری‌اش آگاه شد به‌دنبال راه حلی برای این مشکل بود که دریافت با توجه به گروه خونی‌اش، امکان پیوند بخشی از کبدش به استیو جابز وجود دارد. اما با بیان این موضوع، جابز بشدت عصبانی شد و حتی لحظه‌ای هم نخواست تا به این راهکار کمک کند.
سرانجام استیو جابز تسلیم مرگ شد و در 24 آگوست سال 2011 «تیم کوک» به جای او نشست. اپل تحت مدیریت «تیم کوک»، رویکردهایی متفاوت در بخشی از موارد ازجمله امنیت سایبری داشت و حتی تیم کوک در سال 2013 همراه با سایر بزرگان دنیای فناوری در جلسه‌ای با حضور باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق امریکا حضوریافت تا دراین زمینه راهکاری اندیشیده شود. وی همچنین یکی از طرفداران حفاظت از محیط زیست است و در این زمینه تلاش‌هایی چشمگیر داشته است. وی که کار خود را از تعمیر کشتی آغاز کرد و سرانجام در بزرگترین کمپانی جهان مشغول به کار شد عادات ویژه‌ای دارد. به‌عنوان مثال وی 7 ساعت خواب شبانه دارد، بسیار سحرخیز است و از آنجا که روزانه 700 تا 800 ایمیل دریافت می‌کند پیش از انجام هر کاری به خواندن این ایمیل‌ها می‌پردازد. این مرد بزرگ دنیای فناوری به ورزش نیز علاقه زیادی دارد و پیاده روی و دوچرخه سواری را در اوقات فراغت خود ترجیح می‌دهد. همچنین با استفاده از اپل واچ برای تناسب اندام خود تلاش می‌کند. وی همچنین روحیه کار تیمی و جمعی دارد و یک گوش شنوای مناسب محسوب می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/17/481643/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر