بومی سازی ارزهای دیجیتال ضروری استنایب رئیس کمیسیون فاوا اتاق بازرگانی ایران، بومی‌سازی ارزهای دیجیتالی را اقدامی لازم و ضروری قلمداد کرد که نباید در اجرای آن تعلل صورت بگیرد. به‌گزارش «ایران»، عبدالرضا نوروزی در خصوص ارز دیجیتال و برخوردهای صورت گرفته با آن اظهار داشت: باید بگویم ما به‌صورت ریشه‌ای با ورود تکنولوژی‌های جدید مشکل داشته‌ایم که برخوردهای سلبی صورت گرفته با فکس، ویدئو، اینترنت و امروز تا حدودی ارزهای دیجیتال بخشی از آن هستند. وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به‌عرصه ارزهای دیجیتال در کشور افزود: به‌نظرم ما باید برای فناوری‌های جدید مثل ارز دیجیتال تیم‌های کارشناسی داشته باشیم که به موازات آنکه یک فناوری دارد وارد بازار می‌شود، روی آن کار کرده و تحقیق و بررسی‌های لازم را انجام دهند.
وی افزود: ارزهای دیجیتال امکانی است که نمی‌توان جلوی آن را گرفت و حتی اگر امروز این فناوری مورد استفاده قرار نگیرد در نهایت تا چند سال آتی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا از آن استفاده می‌کنند.
نایب رئیس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی در ادامه با تأکید بر لزوم بومی‌سازی ارزهای دیجیتال ابراز داشت: نظر من بر این است که هر سیستمی که وارد کشور می‌شود لازم است که بومی‌سازی نیز بشود و ارز دیجیتال هم از این قاعده مستثنی نیست و امکان بومی‌سازی ارز دیجیتال نیز در کشور وجود دارد؛ اما نباید این اتفاق زمانی بیفتد که کار از کار گذشته است لذا باید در این خصوص اقدام عاجل صورت گیرد.نوروزی با ذکر قابلیت‌های ارزهای دیجیتال ادامه داد: ارز دیجیتال این امکان را دارد که سرعت تراکنش‌ها را بالا برده و واسطه‌ها را حذف کند و کارش را نیز با حداقل کارمزد انجام می‌دهد. شاید در این بین دغدغه‌هایی از سوی وزارت اقتصاد برای رصد تراکنش‌ها در استفاده از ارز دیجیتال وجود داشته باشد و احتمال پولشویی یا دور زدن پرداخت مالیات را در پی داشته باشد که البته تمام این نگرانی‌ها اگرچه صحیح است اما با بررسی کارشناسانه و ارائه راهکارهای مناسب قابل حل است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/17/481645/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر