آن سوی خبر
هک خودروی تسلا در 1/6 ثانیه

محققان در روشی ساده نشان دادند کلید خودروی تسلا «مدل اس» را می‌توان براحتی و طی ۱.۶ ثانیه هک کرد. به‌گزارش انگجت، تسلا یکی از خودروسازانی است که به امنیت اطلاعات کاربران بسیار اهمیت می‌دهد اما هنوز هم در برابر ریسک‌های امنیتی قرار دارد. محققان KULeuven روشی را با جزئیات برای میانبر زدن رمزگذاری کلید fob خودروی Model S تشریح کرده‌اند. سارقان با کمک این روش می‌توانند نسخه‌ای از کلید ساخته و پس از ورود به خودرو آن را روشن کنند. کلید fob یک دستگاه کوچک امنیتی است که از آن برای دسترسی کنترل شده و ایمن به شبکه خدمات واطلاعات استفاده می‌شود.  آنها متوجه شدند fob‌های به‌کار رفته در کلید خودرو از یک سایفر ۴۰ بیتی استفاده کرده‌اند که براحتی هک می‌شود. هنگامی که محققان دو کد از یک fob خاص را به‌ دست بیاورند، فقط کافی است کلیدهای رمزگذاری را آزمایش کنند تا بتوانند قفل خودرو را باز کنند. به‌گفته آنها، سارقان برای هک کلید‌ها فقط به تجهیزاتی به ارزش ۶۰۰ دلار و ۱.۶ثانیه زمان نیازدارند.

عرضه آیفون های جدید به صورت دو سیم کارته

آیفون‌های جدید تولیدی شرکت اپل قرار است امروز عرضه شوند و برخی منابع از احتمال دو سیم کارته بودن آنها خبر می‌دهند. به‌گزارش مهر، تصاویری که روی صفحه فیس‌بوک شرکت مخابراتی چاینا موبایل ارسال شده نشان می‌دهد که مخزن سیم‌کارت آیفون جدید قابلیت نصب دو سیم‌کارت را دارد. به‌نظر می‌رسد هدف از این کار تفکیک سیم‌کارت مورد استفاده برای مکالمه از سیم‌کارت مورد استفاده برای دسترسی به اینترنت و خدمات دیتا است. علاوه بر چاینا موبایل، چاینا تله کام هم در یک آگهی مستقل از عرضه آیفون‌های جدید با قابلیت نصب دو سیم‌کارت خبر داده و البته آیفون قابل مشاهده در این آگهی با آیفون موجود در آگهی چاینا موبایل متفاوت است.
البته شواهد دیگری نیز از دو سیم کارته شدن آیفون حکایت دارد. به‌عنوان مثال بررسی کدنویسی نسخه آزمایشی سیستم عامل iOS۱۲ نشان می‌دهد این سیستم عامل از نصب دو سیم‌کارت پشتیبانی می‌کند. منابع مطلع می‌گویند مدلی از آیفون که به طور قطع با دو سیم‌کارت عرضه می‌شود آیفون ایکس پلاس با نمایشگر OLED و ۶.۵ اینچی است. البته این احتمال هم وجود دارد که تنها مدل‌های چینی آیفون با دو سیم‌کارت تولید شوند.

به کمک روبات اتاق خود را مرتب کنید

در حال حاضر روبات‌ها حضور زیادی در انبارها و خطوط مونتاژ دارند اما قادر به یادگیری نیستند. آنها می‌توانند اشیای تعریف‌شده را انتخاب کرده و حرکت دهند، اما قبل از آن باید در موقعیت و مکان تعیین‌شده قرار گیرند.به‌گزارش خبرآنلاین، به‌همین خاطر محققان در ام‌آی‌تی تلاش می‌کنند تا موضوع یادگیری را در روبات‌ها توسعه دهند و برای این کار با قراردادن اشیایی شبیه به هم مانند کفش، کلاه و... به‌صورت نامرتب در اتاق، سعی کردند تا به آنها یاد دهند که چگونه با اشیای به‌هم‌ریخته رفتار کنند. همچنین پس از یادگیری این نکته که کدام اشیاء شبیه هم هستند، به آنها یاد می‌دهند که چگونه مرتب‌سازی کرده و اشیا را در کدام قفسه یا در کجای اتاق قرار دهند. آموزش به روبات باعث توسعه یادگیری شده و روبات‌ها را از حالت یک ابزار ساده به پیچیده و متفکر تبدیل می‌کند. آنچه محققان در لابراتوار CSAIL انجام دادند، عمدتاً روی مرتب کردن کفش‌های مردانه بود که به‌خوبی انجام شد. قرار است یافته‌های جدید محققان ام‌آی‌تی در کنفرانس روبات‌ها که در اکتبر در سوئیس برگزار می‌شود، مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/17/481646/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر