پایان فصل دوم کاوش در ارگ «نادری» شیروانگروه ایران زمین/ با همکاری گروهی از باستان‌شناسان مراکز داخلی و بین‌المللی، فصل دوم کاوش در ارگ «نادری» شیروان خراسان شمالی به اتمام رسید.
«علی‌اکبر وحدتی»، معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌شمالی اظهار داشت: کاوش باستان‌شناسی در این اثر تاریخی از 27 خردادماه امسال آغاز و تا اوایل شهریورماه ادامه داشت.
وی یکی از اهداف اصلی فصل دوم کاوش در تپه نادری را لایه‌نگاری برای شناخت توالی باستانی و تأسیس گاه نگاری محلی در منطقه شمال خراسان دانست و افزود: مواد حاصل از کاوش علاوه بر شناخت دوره‌های استقرار باستانی در منطقه، از طریق مطالعات میان رشته‌ای به بازسازی اقتصاد معیشتی ساکنان این منطقه در طول تاریخ کمک شایانی خواهد کرد.
معاون میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌شمالی اظهار داشت: با توجه به قرارگیری تپه نادری در بافت مسکونی شهر شیروان، در جهت رفع مشکلات محلی و کمک به طرح بازآفرینی شهری با تأکید بر هویت شهری شیروان، ساماندهی و تعیین دقیق عرصه و پیشنهاد حریم تپه نادری در دستور کار گروه مشترک قرار گرفت.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/20/481670/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر