دیـــگه چه خبرپشت پرده رسوایی شورای شهر بابل

خبر اول اینکه، با دستگیری و استعفای چند نفر از اعضای شورای شهر بابل به اتهام رسوایی اخلاقی، پایگاه خبری رکنا ابعاد این ماجرا را شرح داده است: شورای‌ شهر بابل ۹عضو دارد که ۴ نفر از آنها در یک گروه و ۵ نفر در گروهی دیگر قرار دارند. از مدتی قبل که قرار بود انتخابات هیأت‌ رئیسه شورا برگزار شود، اعضای یکی از گروه‌ها تصمیم به تغییر هیأت‌ رئیسه داشتند. به‌‌همین دلیل یکی از اعضای گروه دیگر که نمی‌خواست هیأت رئیسه شورا تغییر کند، برای رسیدن به خواسته‌اش نقشه پلیدی کشید و با تطمیع خانمی در خارج از شورا، برای گروه مقابل دام پهن کرد. بنابر گفته‌های امام جمعه بابل، ۲ نفر از اعضای گروه رقیب در دام خانمی به‌نام رقیه گرفتار شدند و پس از آن عامل اصلی با سی‌دی‌های غیراخلاقی که از آنها تهیه شده بود، این افراد را تهدید کرد که اگر رأی به تغییر هیأت‌ رئیسه شورا بدهند، فیلم‌ها را پخش خواهد کرد. با این حال آن ۲ نفر به تهدیدهای او گوش نکردند و در نهایت هیأت رئیسه شورا تغییر کرد و پس از آن بود که عامل اصلی این اتفاق تصمیم به پخش‌کردن سی‌دی‌های غیراخلاقی تهیه شده گرفت. عامل اصلی این اتفاق حتی به اعضای گروه خودشان هم رحم نکرده بود. ۲ نفر از آنها در دام آن خانم گرفتار شدند و فیلم‌هایی از آنها تهیه شد و آنها حاضر شدند برای اینکه فیلم‌ها منتشر نشود، ۳۷۰ میلیون و ۴۵۰ میلیون تومان به عامل اصلی پرداخت کنند.

حکم دادگاه امریکا علیه ایران

شنیدیم که، قاضی دادگاهی فدرال در شهر واشنگتن، پایتخت امریکا، به ایران دستور پرداخت ۱۰۴.۷ میلیون دلار غرامت به قربانیان بمبگذاری ۱۹۹۶ ظهران در عربستان که به مرگ ۱۹ خدمه نظامی امریکا منجر شد را داده است. به گزارش بی‌بی‌سی به‌نقل از رویترز قاضی بریل هاول حکمی از پیش تعریف شده را علیه ایران صادر کرده که 19 خدمه نظامی که در زمان بمبگذاری در برج‌های الخبر بودند می‌توانند غرامت بگیرند. قاضی همچنین مدعی شده که ۲۴ نفر از بستگان که در اثر آن حادثه لطمه روحی دیده‌اند می‌توانند درخواست غرامت کنند.

هشدار امریکا درباره پرواز در آسمان ایران

دست آخر اینکه، ایالات متحده امریکا در راهنمایی‌های جدیدی که برای شرکت‌های هواپیمایی صادر کرد، از آنها خواست هنگام پرواز در حریم هوایی ایران، نهایت احتیاط را به خرج دهند. به گزارش العربیه به نقل از رویترز، امریکا دلیل این هشدار را، فعالیت‌های نظامی احتمالی عنوان کرد که در دسامبر 2017، باعث ایجاد مزاحمت برای هواپیمای یک شرکت مسافربری امریکایی از سوی جنگنده‌های ایرانی شد. البته جزئیات بیشتری از این حادثه ذکر نشده است. دفتر خدمات هواپیمایی می‌گوید در صورت مجبور شدن هواپیمایی به فرود از پیش برنامه‌ریزی نشده در ایران به دلایل پزشکی یا فنی، ممکن است مشکلاتی به وجود آید.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/3/481688/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر