اخــــبار
تکذیب اظهارات منتسب به عارف

 دفتر محمدرضا عارف با صدور اطلاعیه‌ای درباره سخنان اخیر منتسب به وی توضیحاتی ارائه کرد.
به‌گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است: «در پی انتشار نقل قول‌هایی منتسب به دکتر محمدرضا عارف از سوی برخی رسانه‌ها در دیدار با اعضای حزب همبستگی دانش آموختگان ایران به اطلاع می‌رساند اظهارات رئیس محترم فراکسیون امید در این دیدار، روز یکشنبه از سوی دفتر دکتر عارف به‌رسانه‌ها ارسال شده است که ضمن تشکر از رسانه‌های محترم جهت انتشار آن، تنها اظهارات مورد تأیید همان خبر ارسالی از سوی دفتر دکتر عارف به رسانه‌هاست و نقل قول‌های دیگر منتسب به رئیس فراکسیون امید که برخی رسانه‌ها به نقل از منابع مختلف به‌صورت مخدوش، ناقص و غیر واقعی منتشر کردند مورد تأیید نیست.» روز دوشنبه خبرگزاری فارس به نقل از عارف ادعا کرده بود:«جامعه بیش از هر زمانی به جریان اصلاحات نیاز دارد؛ هر چند نقد مردم را می‌پذیریم چون مسئولیت داریم. از مردم هم بابت مشکلات عذر خواهی می‌کنیم، چون دولتی را روی کار آوردیم که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند منویات اصلاحات را پیاده کند؛ البته منطقی هم نیست رو در روی آن بایستیم. مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم.»

ارجاع پرونده‌ رضا خندان به دادگاه انقلاب

 وکیل مدافع رضا خندان -همسر نسرین ستوده- از صدور کیفرخواست در پرونده موکلش خبر داد. محمد مقیمی در گفت‌وگو با ایسنا در این رابطه اظهار کرد: کیفرخواست پرونده موکلم صادر شده و به دادگاه انقلاب ارسال می‌شود. وی افزود: پرونده فعلاً تعیین شعبه نشده است. مقیمی درباره آخرین وضعیت پرونده فرهاد میثمی موکل دیگرش نیز گفت: اتهام موکلم اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی است و این پرونده هم به دادگاه انقلاب ارسال شده ولی هنوز تعیین شعبه نشده است.رضا خندان صبح روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ماه در منزلش دستگیر و چند روز بعد سه اتهام اعم از «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام »و«اشاعه و ترویج بی‌حجابی در جامعه»به وی تفهیم شد.فرهاد میثمی نیز روز ۹ مرداد ماه در محل کارش بازداشت شد.

سفیر ایران در توکیو
استوارنامه خود را تقدیم امپراطور ژاپن کرد

مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با حضور در کاخ امپراطوری ژاپن که با تشریفات خاص همراه بود، استوارنامه خود را تقدیم «آکی هیتو» امپراطور ژاپن کرد. به گزارش «ایران» سفیر کشورمان با همراهی مقام تشریفات کاخ امپراطوری و همراهی ۶ نفر از اعضای هیأت دیپلماتیک سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با مراسم خاصی در کاخ امپراطوری حضور پیدا کردند.رحمانی موحد پس از تقدیم استوارنامه به آکی هیتو امپراطور ژاپن به گفت‌و‌گو با وی پرداخت.وی ضمن ابلاغ سلام گرم و صمیمانه روحانی رئیس جمهوری کشورمان به امپراطور ژاپن گفت: به‌عنوان سفیر تام‌الاختیار ایران در ژاپن تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا روابط تاریخی و دوستانه دو کشور بیش از پیش ارتقا پیدا کند.

توئیت ضد ایرانی نیکی هیلی

سفیر امریکا در سازمان ملل در توئیتی مدعی شد که دولت ایران به مردم خود خدمت نمی‌کند. به گزارش ایسنا، نیکی هیلی،  در ادامه دخالت‌های بیجای مقامات امریکایی در امور داخلی کشورمان، در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت که دولت‌هایی همانند ایران و ونزوئلا خدمتگزار مردم خود نیستند. وی در ادامه با متهم کردن ایران به فساد، ادعا کرد که این دولت‌ها تنها به منافع خود خدمت می‌کنند.

نامه توکلی به دادستان کل کشور درباره «آرمان وحدت»

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای از دادستان کل کشور خواست با بررسی پرونده مؤسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت نسبت به احقاق حقوق سپرده‌گذاران اقدام کند. به گزارش ایرنا، این درخواست در قالب مطالبه‌ای از سوی جمعی از سپرده‌گذاران آرمان وحدت در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت به ثبت رسید و توانست در یک هفته نزدیک به 8000 امضا به خود اختصاص دهد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/3/481689/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر