تشکیل 57 هزار پرونده احتکار و گرانفروشی در 4 ماهمعاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: براساس بازرسی‌های روزانه از 31 استان، 57 هزار پرونده تخلف احتکار و گرانفروشی به ارزش 500 میلیاردتومان از
31 اردیبهشت ماه تا 10 شهریور تنظیم و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است. به‌گزارش وزارت صنعت، «شهرام میر آخورلو» افزود: ستاد ویژه‌ای از سوی وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در قالب ستاد تشدید مقابله با احتکار و اختفای کالا با عضویت سازمان حمایت، وزارت اطلاعات، گمرک، سازمان تعزیرات و سازمان توسعه تجارت به ریاست معاون امور اقتصادی و بازرگانی این وزارتخانه تشکیل شده که وظیفه آن رصد وضعیت تأمین و عرضه اقلام هدف مهم و اولویت دار است. وی در زمینه افزایش قیمت حاشیه بازار یادآور شد: پیرامون خودرو هم به‌دلیل مدیریت عرضه و تقاضا و وجود اختلاف قیمت کارخانه و بازار، منطقی‌ترین راهکار این است که قیمت در قالب قیمت حاشیه بازار، اجرایی شود تا تقاضای کاذب از بین برود و سپس قیمت را بر اساس عرضه به قیمت واقعی برسانیم.
8/1میلیون بازرسی ازواحدهای تولیدی و صنفی ازابتدای سال
میرآخورلو گفت: امسال تاکنون یک میلیون و800 هزار نوبت بازرسی ازمبادی تولیدی و شبکه توزیع کالا و خدمات توسط سازمان‌های صنعت، معدن وتجارت و اتاق‌های اصناف سراسر کشور انجام شده است. وی افزود: 150 هزار نوبت بازرسی در حوزه قاچاق کالا محقق شده است.معاون بازرسی سازمان حمایت در تشریح رویه سازمان حمایت در قیمت‌گذاری کالاها، گفت: کالا و خدمات بر اساس ضریب، اولویت‌بندی شده‌اند. وی افزود: بخش اول کالاهای اساسی و ضروری، شامل 25 قلم کالا که در سبد مصرف خانوار نقش اساسی دارند و تا پایان فروردین 98 با قیمت ثابت بر مبنای دستورالعمل کارگروه تنظیم بازار عرضه می‌شوند و قیمت آنها توسط سازمان حمایت به طور کامل مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد.میر آخورلو افزود: دسته دیگرکالاهایی است که در بورس کالا عرضه و قیمت‌گذاری می‌شوند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/5/481704/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر