مجازستان
استقبال از حذف ستاره
مصوبه دولت در حوزه سنجش و پذیرش دانشجو که بر پایه آن هیچ فردی را نمی‌توان به عذری غیر از نداشتن صلاحیت علمی از آموزش محروم کرد، با استقبال گسترده کاربران فضای مجازی مواجه شد. برخی کاربران به این نکته اشاره کردند که سال‌ها وجود دانشجویان ستاره دار تکذیب می‌شد، اما اکنون این افراد با این عنوان در رسانه‌ها معرفی می‌شوند. برخی کاربران از اینکه با نهایی شدن این مصوبه دیگر افراد به صرف عقاید از تحصیل محروم نمی‌شوند، آن را گام مهمی در سال‌های پس از انقلاب توصیف کردند که بزرگترین تلاش برای حل مسأله محرومیت از تحصیل پس از انقلاب است. یک کاربر یادآور شد که حق تحصیل شهروندان از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی محسوب می‌شود و نباید مورد تهدید و محدودیت قرار گیرد.
تکرار انتخاب‌های غلط
یک کاربر فضای مجازی نوشت: اگرچه گروه‌های شیعه در عراق پیمان مودت خود را با امریکایی‌ها در لندن امضا کرده‌اند، اما نتیجه کارشان به‌نام ایران ثبت می‌شود. این اتفاق محصول ندانستن قواعد بازی منطقه‌ای از سوی ایران و تکرار در انتخاب‌های غلط است.
اولویت، نظارت استصوابی نیست
یکی از کاربران فضای مجازی نوشت: تلاش برای حذف نظارت استصوابی نه بسرعت نتیجه می‌دهد و نه راه حل مسائل عاجل کشور است. بدنه اصلاحات باید از نمایندگانش بخواهد با تمام توان برای حل سیاست‌های غلط و فساد بکوشند و فرصت را از دست ندهند.
روزنامه نگاری پرخاشگرانه
یک کاربر فضای مجازی نوشت: بدون توقف و درک روزنامه نگاری انتقادی، وارد روزنامه نگاری پرخاشگرانه شده‌ایم که پیامدش برای جامعه با کمترین بهره از دموکراسی و آزادی صرفاً از دست رفتن همان اندک دستاوردهاست. نشانه آن هم فحاشی بیشتر، ماله کشی و مزدوری است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/24/481731/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر