برپایی هفدهمین سالگرد مراسم حمله 11 سپتامبرشهرهای مختلف امریکا شب گذشته شاهد برپایی مراسم سالگرد حملات 11 سپتامبر بودند. در پنسیلوانیا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در مراسم ویژه این روز شرکت و مایک پنس، معاون او نیز سخنانی را در ساختمان بازسازی شده پنتاگون بیان کرد.
به گزارش «ایران» به نقل از روزنامه «سانفرانسیسکو کرونیکل»، دونالد ترامپ در مراسم ویژه شنکسویل در ایالت پنسیلوانیا شرکت کرد. جایی که چهارمین هواپیمای ربوده شده توسط تروریست‌ها بنا بود به سوی هدفی در واشنگتن حرکت کند، ولی با شورش 40 مسافر این هواپیما، در مزرعه‌ای دراین منطقه سقوط کرد و از به نتیجه رسیدن نقشه تروریست‌ها بازماند. دونالد ترامپ در سخنان خود در این مراسم با اشاره به این رویداد مسافران پرواز 93 را قهرمان خواند و گفت: آنان به قهرمانان نامیرای امریکا پیوستند. او سپس با تأکید بر اینکه هر کاری را انجام می‌دهد تا امریکا امن بماند، مدعی شد: آینده امریکا توسط امریکایی‌ها نوشته می‌شود.
مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری امریکا نیز که این روزها حرف و حدیث‌های بسیاری درباره توطئه‌چینی‌هایی برای جانشینی‌اش به جای ترامپ شنیده می‌شود، در مراسمی در ساختمان بازسازی شده پنتاگون که در 11 سپتامبر 2001 هدف قرار گرفت، حاضر شد و گفت: تمام نسل‌های امریکا باید از آنچه در سال 2001 رخ داد، آگاه باشند. تروریست‌ها می‌خواستند روحیه ما را نابود کنند، اما موفق نشدند.
آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/1/481746/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر