اخبــــار
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی:
اخلاق مداری محور دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است

رئیس‌دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: اخلاق مداری، پذیرفتن دانشجویان با روی خوش و شنیدن درد دل آنها راز موفقیت در انجام رسالت نهاد نمایندگی ولی‌فقیه است. به‌گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی روز گذشته در آیین تکریم و معارفه رؤسای نهاد نمایندگان رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها افزود: دانشجویان در دانشگاه‌ها آماده پذیرش نصیحت‌ها و حرف‌های شما روحانیون هستند پس فرصت حضور در دانشگاه را غنیمت شمارید.

تعرض به سفارت ایران در فنلاند

تارنمای خبری دیلی فنلاند به نقل از رسانه‌های محلی و پلیس خبر داد که «گروهی «آشوبگر» بعد از ظهر دوشنبه در برابر سفارت ایران در هلسینکی تجمع کرده و پرچم ایران را پایین کشیده و آتش زدند.» به گزارش ایرنا، تارنمای «دیلی فنلاند» اعلام کرد، ۴ آشوبگری که درهلسینکی به سفارت ایران تعرض کرده و با پلیس درگیر شده بودند، دستگیر شدند. از هویت متعرضین خبری منتشر نشده و در جریان این درگیری کسی آسیب ندید.

واکنش ظریف به تهدیدهای امریکا علیه لاهه

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی که در فضای مجازی، به تهدیدات جان بولتون مشاور امنیت ملی امریکا مبنی بر تحریم‌ مقامات دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد.ظریف در توئیتر نوشت:«امریکا دیوان بین‌المللی دادگستری را به اعمال تحریم‌هایی تهدید می‌کند و حتی قضات آن را در دادگاه‌های امریکا تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد. کسی به این اقدامات اعتراض نمی‌کند؟ به‌نظر می‌رسد قلدری رژیم امریکای سرکش، مرز و حدودی نمی‌شناسد. جامعه جهانی چه زمانی خواهد گفت دیگر بس است و امریکا را وادار به رفتاری همچون یک کشور عادی خواهد کرد؟»

اخراج معترض حامی ایران از سخنرانی جان بولتون

در جریان سخنرانی مشاور امنیت ملی امریکا یک زن معترض که ایران را صلح طلب توصیف کرده بود از جلسه اخراج شد. به‌گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی‌بی‌اس، پیش از آغاز سخنرانی جان بولتون در انجمن فدرالیست یک زن معترض پلاکاردی در دست داشت که روی آن نوشته شده بود «ایران خواهان صلح است». وی همچنین فریاد می‌زد که بولتون یک جنگ طلب است. نیروهای امنیتی وارد ماجرا شدند و این زن را از نشست بیرون کردند.

اجازه نمی‌دهیم ناامنی به داخل خانه‌های ما بیاید

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما بر اساس منشور سازمان ملل متحد دفاع از خود را حق مشروع خود دانسته و اجازه نمی‌دهیم ناامنی به داخل خانه‌های ما، جمعیت و کشورمان بیاید و با ریشه این توطئه‌ها مقابله خواهیم کرد.  به‌گزارش تسنیم، سرلشکر محمد باقری در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه علوم انتظامی با اشاره به تحرکات تروریستی برخی گروه‌ها در کردستان عراق گفت: دشمنان ده‌ها توطئه را طراحی کردند که هیچ یک از آنها به نتیجه نرسید و یکی از آنها تبدیل یکی از کشورهای همسایه به پایگاهی برای ناامن کردن سرزمین ما بود و امروز همه دنیا دید که برخورد ایران با این مراکز فساد چگونه بود.  وی اضافه کرد: اتفاق موشکی اخیر بخش کوچکی از ماجرا بود و بخش بزرگ آن قدرت تدبیر، توان اطلاعاتی و توان فرماندهی ما بود که با قدرت موشکی اخیر به نمایش گذاشته شد و باید دشمنان بدانند چنانچه چنین توطئه افکنی‌هایی ادامه یابد نیروهای مسلح ایران ساکت نخواهند نشست و اگر چه ما همواره صبور بوده و تذکر داده و پیغام می‌دهیم ولی در صورت ادامه یافتن این توطئه‌ها چاره‌ای جز برخورد نخواهیم داشت.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6874/2/481754/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر