بازار
کارتن‌ها را پس می‌گیرند تا یخچال احتکار نشود

رئیس هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان صوتی تصویری کشور می‌گوید، برای آنکه کالا به دست مصرف‌کننده نهایی برسد تصمیم گرفتیم بعد از نصب، کارتن کالا را بازگردانیم تا از خرید و فروش مجدد آن و انبار کردن لوازم‌خانگی توسط دلالان جلوگیری شود، زیرا گاه قیمت مصوب با قیمت ارائه شده در بازار اختلافی 7 تا 8 میلیون تومانی دارد. به‌گزارش ایرنا،سید علیرضا موسوی‌مجد، در نشستی خبری با اشاره به اینکه قیمت کالاهای وارداتی افزایش زیادی داشته، گفت: اما در حوزه کالاهای ساخت داخل افزایش قیمت شدید نیست و این محصولات درحالی که ارزش‌افزوده خوبی ایجاد کرده است، تنها حدود 20 درصد افزایش قیمت داشته که بیشتر به‌دلیل افزایش قیمت مواد اولیه مانند محصولات پتروشیمی، کارتن و... است.

خرید و فروش حواله خودروهای سایپا غیر قانونی است

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و ارتباط با رسانه‌های گروه خودروسازی سایپا هرگونه خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش شده این شرکت در سایت‌ها، فضای مجازی و غیره را کاملاً غیرقانونی اعلام کرد. «قاسم خاکی جوان» در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: یکی از شرایط شرکت سایپا در پیش فروش اخیر خودرو، عدم برخورداری خودروها از قابلیت صلح و انتقال آنها به‌نام شخص دیگری بود. وی بیان داشت: با این حال در روزهای اخیر شاهدیم بازار خرید و فروش حواله خودروهای این گروه داغ شده، اما باید گفت هیچ ربطی به سایپا ندارد و این شرکت با شرط در نظر گرفته شده، خودروها را به‌نام فرد دیگری صلح نمی‌کند.

عرضه بورسی محصولات آهنی، از سوءاستفاده کاست

رئیس اتحادیه کشوری صنف فروشندگان آهن و فولاد گفت: الزام تولیدکنندگان به عرضه سه چهارم کالاهای ساخته شده از آهن در بورس، امکان سوء‌استفاده صادراتی را به حداقل رسانده است. «محمد آزاد» در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: از حدود چهار سال پیش تاکنون واردات آهن در کشور به صفر رسیده و همه آنچه اکنون مصرف می‌شود تولید داخلی است. به‌گفته این مقام صنفی، امروز بهترین انواع آهن و میلگرد با استانداردهای بالا در کشور تولید می‌شود که به مراتب با کیفیت‌تر از محصولات مشابه خارجی است.وی خاطرنشان ساخت: پارسال صادرات زنجیره فولاد به بیش از 9 میلیون تن رسید و امسال نیز دولت به تولیدکنندگان فولاد اجازه داده تا ارز حاصل از صادرات را در بازار ثانویه به فروش برسانند که به نفع تولیدکنندگان بوده و در راستای تقویت تولید کشور است.

گرانفروشی دوباره سایت‌های آنلاین بلیت

در آستانه تعطیلات چند روز هفته آینده قیمت بلیت پروازهای داخلی با شیب تندی در حال افزایش هستند. نرخ بلیت پرواز تهران-مشهد به مرز ۶۰۰ هزار تومان و تهران کیش به حدود یک میلیون تومان افزایش یافته است. به‌گزارش تسنیم، بررسی بازار پروازهای داخلی در فاصله چند روز مانده به تعطیلات آخر هفته حکایت از آن دارد که برخی سایت‌های عرضه‌کننده بار دیگر بلیت‌ها را با هر قیمتی که بخواهند، عرضه می‌کنند. بر این اساس در حال حاضر قیمت بلیت پرواز رفت تهران-مشهد حدود 600 هزار تومان است و پرواز تهران-چابهار با قیمت 710 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین قیمت بلیت مسیر پروازی پرتقاضای تهران-کیش به مرز یک میلیون تومان رسیده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6876/5/481938/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر