محافظت از چشم در برابر نور آبی تلفن هوشمند

امروزه تلفن‌های هوشمند و تبلت به جزء لاینفک زندگی مردم تبدیل شده تا جایی که بسیاری، بدون گوشی یا تبلت به رختخواب نمی‌روند اما نوری که در تاریکی مطلق از گوشی یا سایر وسایل دیجیتالی ساطع می‌شود می‌تواند بسیار دردسرساز شود ولی خوشبختانه یک نرم افزار می‌تواند این مشکل را حل کند.
برخی از کاربران، بازی‌های موبایلی را قبل از خواب انجام می‌دهند و برخی دیگر عادت دارند سایت‌های خبری و کانال‌های مختلف را رصد کنند، چرا که در طول روز فرصت کافی برای این کار نداشته‌اند. آنچه مسلم است اینکه نور آبی منتشر شده از صفحه نمایش گوشی یا تبلت، می‌تواند باعث خستگی چشم، خشکی و درنهایت چشم‌درد شود. این نور آبی علاوه بر مشکلات چشمی می‌تواند سبب اختلالات خواب نیز بشود.
درواقع نور آبی باعث فشار به چشم و تداخل در ترشح هورمون ملاتونین می‌شود. اما نرم افزار Bluelight Filter for Eye Care می‌تواند بخش عمده این مشکلات را حل کند. این نرم افزار نور آبی را فیلتر می‌کند و باعث کاهش فشار وارد شده به چشم کاربر می‌شود. این نرم افزار ساده، عملکردی بسیار مؤثر دارد و می‌تواند شدت فیلتر نور را به دلخواه کاربر تنظیم کند. نرم‌افزار Bluelight Filter for Eye Care با دستگاه‌های اندرویدی سازگار است و به‌همین دلیل راحت می‌توان از آن استفاده کرد. ازسوی دیگر می‌توان براحتی این فیلتر را فعال یا غیرفعال کرد پس در طول روز این فیلتر از روی گوشی برداشته می‌شود و کاربر براحتی و بدون دردسر می‌تواند از گوشی یا تبلت خود استفاده کند. اگر شما هم علاقه‌مند به نصب این نرم‌افزار روی گوشی خود هستید می‌توانید آن را به‌صورت رایگان از وب سایتP30world.com دانلود کنید.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6878/17/482295/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر