اخـــبارترخیص 5 هزار گوشی با ارز آزاد

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی تهران از ترخیص ۵ هزار گوشی وارد شده با ارز آزاد از گمرک خبر داد و گفت:‌ این گوشی‌ها پس از قیمت‌گذاری توسط سازمان حمایت به بازار عرضه می‌شود.
به‌گزارش فارس، مهدی محبی درباره وضعیت ترخیص گوشی‌های در گمرک مانده پس از اعلام وزیر ارتباطات مبنی بر رفع مشکل ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی از گمرک اظهار داشت: درباره وضعیت ۶۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده فعلاً خبر جدیدی نیست. وی ادامه داد: البته بتازگی حدود ۵ هزار گوشی که با ارز آزاد وارد شده بودند، از گمرک ترخیص شده‌اند که این گوشی‌ها متعلق به دو یا سه شرکت است که هر کدام حدود ۱۵۰۰ گوشی وارد کرده‌اند. محبی درباره مبنای قیمت‌گذاری گوشی‌های تازه ترخیص شده، گفت: این کالاها باید به سازمان حمایت اعلام شده و توسط این سازمان قیمت‌گذاری شوند و براساس قیمت سازمان حمایت در بازار عرضه شوند.

یک سال و نیم دیگر
پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات تکمیل می‌شود

معاون وزیر ارتباطات گفت: تا یک سال و نیم آینده همه پروژه‌های لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تکمیل می‌شود.
به گزارش «ایران»، حمید فتاحی با اشاره به سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا در شبکه ملی اطلاعات گفت: مطابق سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات مصوب شورای عالی فضای مجازی در بخش زیرساخت، بیشتر وظایفی که برعهده وزارت ارتباطات بوده انجام پذیرفته است. رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: تاکنون سه فاز از تکالیف وزارت ارتباطات به بهره‌برداری رسیده و تا یک سال و نیم آینده همه پروژه‌های لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تکمیل می‌شود.معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه خدمات شبکه ملی اطلاعات روی لایه زیرساخت جاری می‌شود، افزود: لایه خدمات در شبکه ملی اطلاعات شامل پیام رسان‌ها، نقشه، موتور جست‌و‌جو، ایمیل و دیگر خدمات است که البته غیر از بخش پیام رسان‌ها، لایه خدمات سند مشخصی ندارد.

«جی تکس» بازاری برای معرفی محصولات آی سی تی کشور

«برای بازارسازی محصولات دانش بنیان حوزه ICT در منطقه، دارای پتانسیل و مزیت صادراتی هستیم و ۴ کشور عراق، افغانستان، عمان و ترکیه در اولویت قرار دارند.» به‌گزارش «ایران»، مهدی فقیهی دبیر ستاد توسعه ICT معاونت علمی با بیان مطلب فوق و با اشاره به برپایی پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی جی تکس اظهار داشت: در این نمایشگاه، پاویون ایران متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی ایران، فدراسیون فاوای ایران و وزارت ارشاد برگزار می‌شود. وی گفت: پیش‌تر فراخوانی برای دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان علاقه‌مند به‌حضور در این نمایشگاه اعلام شده و شرکت‌های متعددی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، ارتباطات و مخابرات اعلام آمادگی و برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کردند. فقیهی با اشاره به اینکه، جی تکس پل ارتباطی ایران با فعالان فاوای جهان است که از ۱۴۰ کشور جهان در قالب غرفه دار و بازدیدکننده در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، خاطرنشان کرد: هدف اصلی حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه، علاوه بر برقراری ارتباط با فعالان صنعت فاوای جهان، بازارسازی برای محصولات دانش بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است و صرفاً شناسایی فناوری‌های جدید و خرید تجهیزات خارجی هدف نهایی حضور در این نمایشگاه نیست. گفتنی است سی و هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جی تکس از ۲۲تا ۲۶ مهرماه درمرکز تجارت جهانی دوبی برگزار می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6878/17/482297/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر