دستاورد مهم دیپلماتیک برای انصارالله یمن

زخمی‌های یمنی برای درمان به خارج از کشور منتقل می‌شوند
گروه جهان /  جنبش مردمی انصارالله یمن که در جریان بیش از سه سال مقاومت شجاعانه در مقابل ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی، ثابت کرده است در عرصه میدانی توان دفاع و حتی حملات تلافی جویانه به دشمن را دارد، در عرصه دیپلماتیک نیز به دستاورد بزرگی رسید و توانست یادداشت تفاهمی با سازمان ملل برای انتقال مجروحان به خارج کشور امضا کند.
انتقال مجروحان یمنی به خارج از کشور برای درمان یکی از شروط انصارالله یمن برای حضور در مذاکرات صلح هفته گذشته در ژنو بود که در آن زمان به خاطر پذیرفته نشدن این شرط، انصارالله از شرکت در مذاکرات امتناع کرد و حالا پس از یک هفته سازمان ملل به یادداشت تفاهمی تن داده است که به موجب آن یک کریدور هوایی به مدت 6 ماه برای انتقال زخمی‌شدگان یمنی به خارج فعال می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری سبا، این کریدور هوایی شامل پروازهای برنامه‌ریزی شده‌ای از سوی سازمان ملل است. هشام شرف، وزیر خارجه دولت وابسته به انصارالله که این یادداشت تفاهم را با لیز گراندی، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن امضا کرده، اعلام کرد، امضای این یادداشت به معنای تأخیر در بازگشایی فرودگاه صنعا در مقابل پروازهای هوایی تجاری نیست. انصارالله همچنین ائتلاف نظامی عربستان و امارات را به هدف قرار دادن انبارهای سازمان ملل و برنامه جهانی غذا در استان حدیده در غرب یمن متهم کرد. محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته انقلاب یمن گفت: هدف قرار دادن انبارهای برنامه جهانی غذا در حدیده اقدامی دیگر از سوی کشورهای متجاوز ائتلاف در تبدیل انبارها و کلیساها و محله‌های پر ازدحام به اهداف مشروعی برای عملیات تروریستی‌شان است.
روز جمعه برنامه جهانی غذا اعلام کرد، نابودی انبارهای ذخیره مواد غذایی به‌دلیل جنگ در حدیده احتمالاً موجب ناکام ماندن تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های غذایی به میلیون‌ها نفر در یمن می‌شود. سخنگوی این برنامه تأکید کرد، حدود 8 میلیون نفر در سرتاسر یمن در آستانه قحطی هستند.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6878/22/482331/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر