وزیر کشور: تعدادی از استانداران جابه‌جا می‌شوند
وزیر کشور گفت: تعدادی از استانداران با ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، جابه‌جا می‌شوند. به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز گذشته در حاشیه همایش استانداران سراسر کشور در پاسخ به این سؤال که استاندار کرمان چه زمانی معرفی خواهد شد، گفت: ما منتظر بودیم قانون جدید منع به‌کارگیری بازنشستگان به ما ابلاغ شود. اکنون تعدادی از استانداران هستند که باید جابه‌جا شوند.
طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در جلسه علنی دوم مرداد ماه 97 در مجلس شورای اسلامی، به تصویب رسید و در تاریخ 21 شهریور در شورای نگهبان تأیید شد. علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی روز شنبه در نامه‌ای به رئیس جمهوری، قانون اصلاح «قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» را برای اجرا ابلاغ کرد. بر اساس این قانون، به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی به استثنای رؤسای قوا، معاون اول رئیس جمهوری، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهوری ممنوع است. بعد از ابلاغ این قانون، رئیس بازرسی کل کشور، به بازنشستگان شاغل در دستگاه‌های دولتی 60 روز فرصت داد تا پست خود را ترک کنند.
بر اساس گفته‌های مسئولان ارشد وزارت کشور،شماری از استانداران مشمول این قانون خواهند شد. پیش از این جمشید انصاری رئیس سازمان امور استخدامی گفته است که 14 استاندار بازنشسته هستند.
انتقاد آشنا از درصد بگیران حرفه‌ای
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان با حاشیه‌هایی هم همراه شده است از جمله اینکه گفته می‌شود برخی مدیران بازنشسته چه بسا در پی دور زدن قانون از طریق گرفتن درصد جانبازی باشند. حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری در همین باره در توئیتی نوشته است: «وقتی جانبازی را درصدی کردند، باید حدس می‌زدند روزی خواهد آمد که درصد بگیران حرفه‌ای هم ادعای جانبازی کنند. وقتی نشستگان (قاعدین) اصل و فرع جانبازی را قیمت‌گذاری و درصدبندی کردند، باید منتظر بود مدیران در آستانه بازنشستگی (جانبازان VIP) هم به دنبال افزایش درصد جانبازی به صف شوند.»


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6878/2/482396/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر