کوپن‌ الکترونیکی‌ برای ۱۰ میلیون‌ نفراو افزود: کالا کارت به‌ صورت الکترونیکی بر اساس برآوردها قرار است برای ۱۰ میلیون نفر صادر و سالی سه الی چهار مرتبه شارژ شود.
پیش از این انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته بود که به‌ تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سبد کالایی تا آخر شهریور داده می‌شود و برای هشت دهک افراد جامعه برنامه‌ تأمین کالاهای اساسی با ارائه کوپن الکترونیکی در دستور کار قرار دارد.
سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس نیز اظهار داشت: کالاهای اساسی نیاز روزمره هشت دهک افراد جامعه است و طرح اعطای کوپن الکترونیکی برای تأمین این دسته کالاها در دستور کار دولت قرار دارد و کوپن الکترونیکی برای خرید کالاهای اساسی در قالب شارژ کارت الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود.
وی همچنین کارت الکترونیک تأمین کالای اساسی را موقتی دانسته و گفته است: کارت‌های الکترونیکی تنها برای عبور از وضعیت امروز به وجود آمده و فعلاً ماهانه ۱۰۰ هزار تومان شارژ می‌شود.
این کارت‌ها تضمین‌کننده این نکته است که کالاهای اساسی وارداتی با یارانه ارزی (دلار ۴۲۰۰ تومانی) به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد. اما مسأله‌ای که هنوز مسکوت مانده این است که مشخص نیست بابت استفاده از این کوپن‌ها مصرف‌کننده باید پولی بپردازد یا خیر.
وزارت تعاون درصدد است برای رسیدن کالای اساسی به نیازمندان واقعی، یک ابزار تضمینی ایجاد کند و از همان کارت ‌بانکی که یارانه به آن واریز می‌شود، به‌ عنوان کالا کارت استفاده کند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6878/21/482407/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر