بالاخره سرمربی پرتغالی قراردادش را تمدید کرد

4 شرط اصلی کی‌روش که پذیرفته شد

بالاخره و بعد از کش و قوس فراوان، کارلوس کی‌روش قرارداد خود را با تیم ملی فوتبال ایران تا پایان جام ملت‌های آسیا تمدید کرد. این خبری بود که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال آن را به صورت رسمی اعلام کرد. سرمربی پرتغالی تیم ملی 4 شرط اصلی را برای تمدید قرارداد به فدراسیون ارائه کرده بود که مورد پذیرش قرار گرفته است؛
١- استراتژی حمایت همه‌جانبه از تیم ملی و پشتیبانی فدراسیون از تیم ملی
٢- تلاش فدراسیون برای برگزاری دیدارهای دوستانه و فراهم شدن امکانات برحسب رقیبان
٣- فدراسیون تعهد کند که حقوق بازیکنان و مربیان را حداکثر بعد از 8 روز از تاریخ اعلام شده پرداخت کند.
٤ - فدراسیون تعهد داده بدون هیچ مشکلی مسأله بازیکنان سرباز تیم ملی حل شود.
البته گویا کی‌روش شرط پنجمی هم داشته که این موضوع توسط رئیس فدراسیون فوتبال اعلام نشد. اما جالب اینکه قبل از اینکه خبر رسمی تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی منتشر شود، روزنامه آس اسپانیا خبر داد مسئولان فدراسیون فوتبال کلمبیا با کی‌روش برای هدایت تیم ملی این کشور وارد مذاکره شده‌اند و دوشنبه شب در حاشیه مراسم انتخاب برترین‌های فیفا با او صحبت خواهند کرد!
دیروز مهدی تاج در حالی این خبر را اعلام کرد که 24 ساعت قبل از آن جلسه‌ای مهم با سلطانی‌فر وزیر ورزش داشت. در این جلسه مباحث مهمی برای حمایت از تیم ملی تا جام ملت‌های آسیا مطرح شد. تاج عنوان کرده که هزینه اردوها و سفرهای تیم ملی تا جام ملت‌ها، 5/5 میلیون دلار است که وزیر آن را تأیید و قبول کرده فعلاً 2/5 میلیون دلار را فراهم کند. نکته مهم اینکه، هزینه‌های فدراسیون و تیم ملی ٧٠ درصد ارزی و ٣٠ درصد ریالی برآورد شده است.
 بازی دوستانه با قطر، مصاف مهیج با برزیل
طبق اعلام تاج، تیم ملی ایران در یکی از روزهای فیفا با تیم ملی قطر در دوحه دیدار می‌کند. البته فدراسیون فوتبال در حال رایزنی است که علاوه بر قطر در زمان حضورش در دوحه یک بازی دوستانه دیگر با تیمی دیگر داشته باشد. هنوز زمان برگزاری این بازی دوستانه مشخص نیست. همچنین برگزاری یک دیدار تدارکاتی با تیمی آفریقایی در دستور کار قرار دارد.ضمناً مسئولان فدراسیون فوتبال در حال مذاکره با فدراسیون قطر هستند تا در یک تورنمنت چهارجانبه در این کشور شرکت کنند. احتمال دارد تیم ملی بعد از جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی برزیل برود. ایران، برزیل و قطر برای حضور در این تورنمنت اعلام آمادگی کرده‌اند ولی تیم چهارم هنوز مشخص نشده است. تاج درباره جزئیات دیدار دوستانه با برزیل گفت: «درخصوص این بازی جلسه‌ای با سفیر برزیل داشتیم. با برزیل 28 اسفندماه در قطر بازی خواهیم کرد. تورنمنتی با حضور ایران، قطر، برزیل و یک کشور دیگر برگزار می‌شود. این را پیش‌بینی کردیم که اگر این اتفاق رخ ندهد، در داخل کشور این بازی را برگزار کنیم و رایزنی‌ها را انجام می‌دهیم، یک بانک اسپانسر این ماجراست.»
 پرونده ایران و عربستان به CAS رفت
یکی از چالش‌های بزرگ فوتبال ایران در چند سال اخیر، برگزاری بازی تیم‌های ایران و عربستان در کشور ثالث بوده است. تاج در این رابطه اعلام کرد که این پرونده تا به حال در ۳ مرحله پیگیری شده و جلسه چهارم و نهایی، 2 هفته دیگر برگزار می‌شود. همچنین پرونده ایران و عربستان به دادگاه CAS  رفته است. برای پیگیری این موضوع نمایندگان ایران راهی سوئیس خواهند شد و فدراسیون امیدوار است رأی به نفع کشورمان باشد.
 تاج: جلسه فیفا برای بازنشستگی من نیست
روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تاج قرار است امروز (دوشنبه) یک جلسه اضطراری با اینفانتینو رئیس فیفا داشته باشد تا در مورد بحث بازنشستگی‌اش صحبت کند و اینکه فشار دولت بر وی برای کنار رفتن از فدراسیون فوتبال وجود دارد. رئیس فدراسیون در این زمینه چنین توضیح داد: «این جلسه برای برگزاری کمیته مسابقات است و من هیچ جلسه‌ای درخصوص بازنشستگی و ریاست فدراسیون نخواهم داشت. ضمن این که درخصوص بحث بازنشستگی، صد درصد تابع قانون هستم.» تاج برگزاری جلسه با رئیس فیفا را به سه دلیل عنوان کرد: «مورد اول درخصوص میزبانی مسابقات فوتسال ٢٠٢٠ است. در این خصوص ایران تأییدیه هتل‌ها و سالن‌ها را گرفته و ‌آماده میزبانی است. مورد دوم موضوع پول‌های ایران در فیفا است. می‌خواهیم که اینفانتینو و فیفا، دلار ایران را بدهند و پرداخت بدهی‌های ارزی از طریق فیفا انجام شود و دلیل سوم این است که فدراسیون به دنبال یک تفاهمنامه با فیفا است تا از این طریق مراودات مالی صورت بگیرد. تاکنون ایران ٨ میلیون دلار از فیفا طلب دارد که برای کی‌روش، بازیکنان و کمپ اسپارتاک لکوموتیو و بشیکتاش است.»
آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6882/1/483006/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر