مولاوردی در گفت‌وگو با «ایران»: گزارش کمیته چهارجانبه به بهبود وضعیت زندان‌ها منتهی می‌شوددستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی از تهیه و ارسال گزارش وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها به رئیس جمهوری خبرداد و گفت این گزارش در نهایت به تصمیمی برای بهبود وضعیت زندان و زندانیان منتهی خواهد شد.
به گزارش «ایران»، شهیندخت مولاوردی روز گذشته در پایان جلسه هیأت دولت، با اشاره به اینکه وزرای کشور، اطلاعات و دادگستری و معاونت حقوقی رئیس جمهوری، اعضای کمیته چهارجانبه بررسی وضعیت بازداشتگاه‌ها بوده‌اند، اظهار کرد: تا جایی که من در جریان هستم، هرکدام از این دستگاه‌ها گزارش‌های جداگانه‌ای نوشته و در نهایت این گزارش‌ها جمع بندی و به رئیس جمهوری ارائه شده است.
وی با بیان اینکه هنوز این گزارش در دولت ارائه نشده و تنها به شخص رئیس جمهوری ارائه شده است، افزود: هر کدام از دستگاه‌ها در حیطه اختیارات و مسئولیت‌های خود به صورت جداگانه مسائل بازداشتگاه‌ها را بررسی کردند و بعد هم یک جمع‌بندی از این گزارش‌ها به رئیس جمهوری ارائه شده است. مولاوردی درباره نقش دستیاری رئیس جمهوری در حقوق شهروندی در تهیه این گزارش نیز اظهار کرد: ما هم تا جایی که توانستیم و به صورت موردی منتقل کردیم و هماهنگی‌های لازم برای ملاقات و دیدار با خانواده‌ها هم انجام شد.
این عضو دولت، در پاسخ به اینکه قرار است این گزارش به چه نتیجه‌ای منتهی شود، گفت: هدف از تشکیل این کمیته، رسیدن به یک هدف و راهکار بود، یا پیشنهادی که باعث برون رفت از وضعیت فعلی شود که مورد انتقاد است، بنابراین باید با این گزارش به مصوبه یا تصمیمی برسیم.
مولاوردی درباره آخرین وضعیت فعالان محیط زیستی بازداشت شده نیز گفت: در این باره تنها می‌توانم بگویم که این خانواده‌ها روزانه ارتباط دارند و پیگیر هستند، ما هم همه تلاش خود را برای هماهنگی‌های لازم و رساندن صدای آنان به مسئولان انجام می‌دهیم و انجام دادیم.
از هر فرصتی استفاده می‌کنیم تا این صدا را به گوش متولیان برسانیم و امیدواریم این مسأله ختم به خیر شود.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6903/2/486439/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر