غذاهای خیلی تند نخوریدزخم‌های طول کشنده در ناحیه دهان و حلق می‌توانند منشأ بدخیمی باشند، یک متخصص جراحی دهان، فک و صورت با بیان این خبر به «ایران» می‌گوید: هر زخمی در داخل دهان که بعد از دو هفته بهبود نیابد باید مورد بررسی قرار گیرد.
 این زخم‌ها ممکن است با سوزش یا درد همراه باشند، اما گاهی هم دیده شده که زخم‌های دهانی بدون درد بوده و بیمار را آزار نمی‌دهند متأسفانه بی‌درد بودن این دسته از زخم‌ها باعث تأخیر در مراجعه به پزشک و پیشرفت بیماری می‌شود.
دکتر عطا قره‌چه‌ با اشاره به این‌که ضایعات دهان 6 درصد کل ضایعات سرطانی بدن را تشکیل می‌دهد، می‌افزاید: علت اصلی این سرطان در کشورهای مختلف متفاوت است اما از میان مهم‌ترین علل بروز سرطان دهان در کشور ما می‌توان به مصرف غذاهای خیلی تند، استعمال سیگار و الکل اشاره کرد.
این متخصص تأکید می‌کند: برای تشخیص خوش خیمی یا بدخیمی زخم‌های دهانی از نمونه‌برداری استفاده می‌شود. تشخیص و آغاز درمان در مراحل ابتدایی بیماری بسیار اهمیت دارد.
متخصصان کشور ما در زمینه جراحی‌های مربوط به سرطان دهان نسبت به سایر کشور‌های منطقه و جهان در جایگاه قابل قبولی قرار دارند و از نظر تجهیزات پزشکی هم به سطحی رسیده‌ایم که می‌توانیم پیشرفته‌ترین روش‌های درمانی را بکار گیریم از این رو مبتلایان نباید نگران درمان باشند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6918/16/488680/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر