بازی سرد و بی روح تبریز برنده نداشت

2 امتیاز دیگر هم از دست آبی‌ها پرید!


هفته یازدهم لیگ برتر در حالی از ساعت ۱۵روز گذشته پیگیری شد که ماشین‌سازی و استقلال در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز و با قضاوت وحید کاظمی به مصاف هم رفتند. استقلالی‌ها در حالی در این مسابقه به میدان رفتند که خارج کردن نام روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی از فهرست آبی‌ها در این بازی، حاشیه‌هایی را به وجود آورده بود. ضمن اینکه وریا غفوری هم که با یک جلسه محرومیت از سوی کمیته انضباطی روبه‌رو شده بود، در این بازی غایب بود و پژمان منتظری هم که مصدوم است تا وینفرد شفر سرمربی استقلال با تغییراتی تیمش را به میدان بفرستد.
نخستین و مهم‌ترین تغییر، حضور سید مهدی رحمتی دروازه‌ بان و کاپیتان آبی‌ها پس از نیمکت‌نشینی در 3 بازی گذشته بود تا او دوباره جایگزین سیدحسین حسینی شود. ضمن اینکه با توجه به نبود چشمی، آرمین سهرابیان دوباره به ترکیب اصلی برگشت. در خط میانی هم علی کریمی که در بازی جام حذفی با سایپا به دلیل مصدومیت بازی نکرد، به ترکیب اولیه اضافه شد و مهدی قائدی هم جزو 11 بازیکن اصلی بود . ضمن اینکه در خط حمله هم مرتضی تبریزی که در بازی با سایپا اصلاً فرصت بازی پیدا نکرده بود، جایگزین الحاجی گرو شد.
نخستین موقعیت این دیدار در دقیقه 6 با اشتباه سهرابیان و فرصت‌طلبی رضا خالقی‌فر روی دروازه استقلال خلق شد اما ضربه محکم مهاجم ماشین‌سازی با اختلاف اندک به تور کنار دروازه برخورد کرد. در ادامه استقلال بر توپ و میدان مسلط شد که بهترین فرصت آبی‌ها را مهدی قائدی در دقیقه 15 به دست آورد. او در موقعیت تک به تک توپ را به تبریزی که در شرایط بهتری بود، پاس نداد و ضربه‌اش را هم «ده خسوس» دفع کرد. در ادامه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها خلق نشد و مهم‌ترین اتفاق، مصدومیت مجدد علی کریمی در دقیقه 37 بود که باعث شد او جای خود را به رضا آذری بدهد. دو تیم با ارائه یک بازی نه چندان تماشاگرپسند و بدون رد و بدل شدن گل، به رختکن رفتند تا پس از استراحت آماده نیمه دوم شوند. نیمه‌ای که استقلالی‌ها آن را با یک تغییر آغاز کردند. بدین ترتیب جابر انصاری که شفر در این فصل کمتر از او استفاده کرده، جانشین قائدی شد. در دقیقه 47، احمد موسوی بازیکن ماشین‌سازی در موقعیت تک به تک ضربه‌اش را زد اما رحمتی با پا توپ را دفع کرد و برگشت داد. یک دقیقه بعد هم ضربه ایستگاهی رضا خالقی فر با اختلاف کم به بیرون رفت. در ادامه استقلال صاحب موقعیت شد و در دقیقه 58، تبریزی حدود 30 متر توپ را به تنهایی حمل کرد اما در زدن ضربه نهایی تعلل کرد و این موقعیت خوب از دست رفت. در دقیقه 67 هم جابر انصاری در دو قدمی دروازه، پاس تبریزی را نتوانست تبدیل به گل کند، بعد از این موقعیت دو بار تبریزی و صیادمنش به سمت دروازه ماشین‌سازی ضربه زدند که توپ راهی به دروازه نداشت. در ادامه مسابقه هم بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و موقعیت خاصی روی دروازه‌ها خلق نشد. میثم تیموری هم آخرین تعویض شفر بود که در دقیقه 83 به جای اللهیار صیادمنش به میدان آمد ولی تغییری در نتیجه رخ نداد تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد و استقلال 2 امتیاز دیگر را هم از دست بدهد. استقلال از 11 بازی صاحب 15 امتیاز شده و در رده ششم جدول قرار دارد. طبق برنامه شفر و شاگردانش باید روز جمعه 18 آبان در تهران میزبان پدیده صدرنشین باشند اما برگزاری این بازی هنوز در ‌هاله‌ای از ابهام قرار دارد. چرا که با توجه با بازی روز شنبه پرسپولیس و کاشیما، امکان برگزاری بازی استقلال در ورزشگاه آزادی وجود ندارد و دو تیم باید در ورزشگاه تختی به مصاف هم بروند. موضوعی که باشگاه استقلال به آن معترض شده و با توجه به وضعیت نامساعد چمن ورزشگاه تختی، خواهان تعویق بازی شده اما پدیده‌ای‌ها مخالف آن هستند.
لگد شفر به نیمکت و شعار حیا کن، رهاکن در تبریز!
بازی ماشین‌سازی و استقلال با حاشیه‌هایی نیز همراه بود. در حالی که بازی رو به پایان بود، داد و فریادهای شفر در کنار زمین، در نوع خود جالب توجه بود و حتی در یک صحنه، این مربی آلمانی از شدت عصبانیت، به صندلی‌های نیمکت لگد زد. پس از پایان بازی هم، حدود 100 تماشاگر استقلالی که این دیدار را از نزدیک می دیدند، علیه شفر شعار «حیا کن، رها کن» سر دادند تا باز هم نارضایتی خود از نتایج استقلال را به گوش سرمربی آلمانی تیم‌شان رسانده باشند.
شفر: تساوی برای ما بد نبود!
وینفرد شفر در نشست خبری بعد از بازی گفت: «با توجه به شرایطی که داشتیم، تساوی بدون گل برای ما بد نبود. درست است که استقلال باید همه بازی‌ها را ببرد اما اکنون باید تیم ما این موضوع را یاد بگیرد.» سرمربی استقلال با اشاره به مصدومیت علی کریمی ادامه داد:«ما بازیکنان جوانی داشتیم. آرمین سهرابیان و محمد دانشگر برای نخستین بار در پست مدافع وسط در کنار هم بازی کردند که این موضوع برای هر دو بازیکن سخت بود. این بازی تمام شده و باید ببینیم شرایط علی کریمی برای بازی بعد چطور است. شاید خیلی‌ها در تهران متوجه حرف من نشوند، فوتبال ریاضی نیست که معادله بگذارید و از آن نتیجه بگیرید.» او با اشاره به نیمکت‌نشینی سیدحسین حسینی در این دیدار گفت: «نمی‌گویم حسینی بد بازی کرد، اما در این دیدار به دروازه‌بانی بزرگ نیاز داشتیم.» رضا مهاجری، سرمربی ماشین‌سازی هم گفت: «ما 4 موقعیت خوب گلزنی داشتیم اما بازیکنان استفاده نکردند. کسب این تعداد موقعیت گلزنی مقابل استقلال خیلی خوب است. به نظرم رحمتی بهترین بازیکن میدان بود.»
بازی‌های جمعه لیگ برتر
گفتنی است در آخرین بازی هفته یازدهم لیگ برتر، جمعه ساعت 16:30 سپاهان و سایپا در اصفهان به مصاف هم می‌روند. هفته دوازدهم لیگ برتر هم در همین روز با برگزاری 3 دیدار آغاز می‌شود که طی آن از ساعت 15 نساجی و استقلال خوزستان با هم دیدار می کنند. از ساعت 15:30 پارس جنوبی میزبان پیکان است و همزمان تراکتورسازی نیز با ذوب آهن رودررو می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6918/23/488749/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر