گزارشIWF از رکوردهایی که سهراب مرادی باید بشکند

در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ترکمنستان حسین سلطانی، ملی‌پوش دسته 73 کیلوگرم، نخستین وزنه‌بردار کشورمان بود که یکشنبه شب به روی تخته رفت. او در یک‌ضرب با رکورد 146 کیلوگرم در رده پانزدهم قرار گرفت و در دوضرب هم وزنه 174 کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در دومین و سومین انتخاب موفق به مهار وزنه 178 و  180 کیلوگرمی نشد تا با رکورد دوضرب 174 و مجموع 320 کیلوگرم و حضور در رده نوزدهم به کار خود پایان دهد. سلطانی درخصوص این مسابقات عنوان کرد: «حضور در مسابقات جهانی از لحاظ تجربه برایم بسیار خوب بود اما در دوضرب می‌توانستم وزنه بیشتری بزنم و انتظارم از خودم بالاتر بود.» در ادامه مسابقات جهانی، امروز و از ساعت 13 عارف خاکی در دسته 89 کیلوگرم به روی تخته می‌رود.
در حالی که مسابقات جهانی وزنه‌برداری در حال برگزاری است، سایت فدراسیون جهانی این رشته گزارشی از سهراب مرادی، قهرمان جهان و المپیک منتشر کرده و در مورد رقابت او در دسته ۹۶ کیلوگرم نوشته است: «رقابت دسته ۹۶ کیلوگرم برای نخستین مرتبه در قهرمانی جهان برگزار خواهد شد. سهراب مرادی در این وزن حضور دارد که در مسابقات جهانی سال گذشته موفق شد هر سه مدال طلای یکضرب، دوضرب و مجموع را کسب کند. سن مرادی ۳۰ سال و ۴۶ روز است و بعد از محمود نامجو می‌تواند دومین وزنه‌بردار ایرانی باشد که در سن بالا قهرمان جهان شده. نامجو در مسابقات جهانی ۱۹۵۱، در حالی که ۳۳ سال و ۳۶ روز داشت، قهرمان جهان شد.همچنین در میان وزنه‌برداران ایران، محمد نصیری و حسین رضازاده توانسته‌اند ۱۰ طلای بزرگسالان جهان (یکضرب، دوضرب و مجموع) بگیرند. پس از آنها، بهداد سلیمی و کیانوش رستمی هر کدام ۴ طلای جهان (یکضرب، دوضرب و مجموع) در کارنامه دارند. مرادی اگر بتواند دو یا سه طلا در این مسابقه بگیرد، بالاتر از رستمی و سلیمی قرار می‌گیرد. چون او سه مدال طلا از سال گذشته دارد. نکته جالب دیگر اینکه آخرین وزنه‌بردار ایرانی که توانسته دو سال متوالی قهرمان جهان شود، سلیمی بوده که در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ قهرمان جهان شد.»
گفتنی است مرادی فردا (چهارشنبه) از ساعت ۱۶ در دسته ۹۶ کیلوگرم به رقابت می‌پردازد و در این وزن امیر حقوقی هم برای ایران وزنه می‌زند. سهراب مرادی که به نظر می‌رسد وضعیت خوبی دارد، در تمرین تیم ملی در عشق آباد ترکمنستان هم سنگین کار کرده و وزنه‌های ۱۸۰ در یکضرب و ۲۲۰ در دوضرب را مهار کرده و این وزنه‌ها مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفته به طوری که فیلم وزنه‌های او را منتشر کردند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6918/23/488753/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر