وفاداری والاتر

فرهنگ رهبری در اف‌ بی‌آی


جیمزکومی
مترجمان: مسعود میرزایی و بهجت عباسی
وقتی در اف‌ بی‌آی بودم اغلب در مورد «لِبرون جیمز» صحبت می‌کردم، هرچند که شخصاً این مرد را نمی‌شناختم. من به دو دلیل در مورد جیمز صحبت می‌کردم؛ اول اینکه معتقدم او بهترین بسکتبالیست جهان امروز است و دوم اینکه او هرگز از پیشرفت‌های خودش راضی نیست و دوست دارد بیشتر ارتقا پیدا کند. خوانده‌ام که او هر سال از تعطیلات نیم فصل لیگ استفاده می‌کند تا اشکالاتش را برطرف کند و بخش‌هایی از بازی خود را بهبود بخشد. در نگاه اول شاید این کار حماقت و دیوانگی به نظر برسد، چرا که او الان هم بهتر از هر کس دیگری است، اما وقتی چشم‌انداز و هدف‌گذاری او را در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم که کار او عاقلانه است؛ او خودش را با دیگران مقایسه و ارزیابی نمی‌کند، بلکه او خودش را با خودش مقایسه می‌کند. بهترین رهبران به معیارهای مقایسه‌ای سازمان‌شان با سازمان‌های دیگر اهمیت نمی‌دهند. این گونه رهبران می‌دانند که سازمان‌شان به اندازه کافی خوب نیست و به‌طور مستمر برای بهتر شدن تلاش می‌کنند.
در اوایل ریاستم بر اف‌ بی‌آی، وقتی اعلام کردم که فرهنگ رهبری در این سازمان باید بهبود یابد، یک نفر نتایج یک تحقیق را تحویلم داد که نشان می‌داد ما از نظر وضعیت رهبری، در میان هفده آژانس جامعه اطلاعاتی امریکا در رتبه دوم قرار داریم. گزارش تحقیق را برگرداندم با ذکرِ این توضیح که اهمیتی به آن نمی‌دهم؛ من سازمان‌مان را با آنها مقایسه نمی‌کردم بلکه من خودمان را با خودمان مقایسه می‌کردم و معتقد بودم که هنوز نزدیک به خوب هم نیستیم. رهبران مهربان و جدی به آن اندازه‌ای نیروهایشان را دوست دارند که بدانند آنها می‌توانند همیشه عملکردشان را بهبود بخشند. چنین رهبرانی به نیروها انرژی و انگیزه می‌دهند تا روز به روز بهتر شوند.
آگاه بودم که بخش‌های دیگری نیز وجود داشت که می‌توانستیم پیشرفت کنیم و من به همه کارمندان اف بی‌آی پیشنهاد کردم که نامه «مارتین لوتر کینگ» موسوم به «نامه‌ای از زندان بیرمنگام» را مطالعه کنند، این یکی از مهم‌ترین نوشته‌هایی بود که من در طول عمرم خوانده بودم. این نامه که بخشی از آن با الهام از آموزه‌های راینهولد نیبور نوشته شده، درباره جست‌وجوی عدالت در جهانِ به‌شدت ناقص و معیوب امروز است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6920/22/489048/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر