خبرخواندستور رهبر انقلاب به بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی از دستور ایشان به این بانک برای تقویت هرچه بیشتر ارزش پول ملی و نیز رعایت استقلال بانک مرکزی خبر داد. به گزارش بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه دوره‌ای با مدیران عامل بانک‌ها تأکید کرد: بانک مرکزی و نظام بانکی تمام توان مدیریتی و کارشناسی خود را برای تحقق منویات رهبر انقلاب به کار می‌بندد. او همچنین با اشاره به تأکید رئیس جمهوری درخصوص تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز تولید از مدیران عامل بانک‌ها خواست تسهیلات برای سرمایه در گردش تولید را در اولویت قرار دهند و برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی که بهره وری دارند، سازوکارهایی تعیین کنند. رئیس کل بانک مرکزی با یادآوری برنامه بانک مرکزی برای اجرای عملیات بازار باز با هدف مدیریت سیاست‌های پولی و سود بانکی، پیش‌بینی‌های انجام شده در قانون بودجه سال 1398 برای تحقق این برنامه را برای مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی تشریح کرد.

بهره‌برداری از خط آهن قزوین - رشت تا 2 ماه آینده  

مازیار یزدانی، معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن گفت: الزام‌های بهره‌برداری از خط آهن قزوین - رشت تا 2 ماه آینده تکمیل و این مسیر به شبکه ریلی کشور افزوده می‌شود. او در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: برای بهره‌برداری از این مسیر قرار است بهمن ماه امسال نخستین قطار مسافری از رشت عازم مشهد مقدس شود که زمان دقیق آن در آینده اطلاع‌رسانی می‌شود. این مسیر ریلی اهمیت اقتصادی بالایی برای اتصال خط آهن ایران به منطقه قفقاز دارد و انتظار می‌رود با این بهره برداری، شاهد توسعه ترانزیت کالا در این مسیر از کشورهای آسیای میانه و روسیه در کریدور شمال - جنوب به طرف خلیج فارس باشیم.  

قیمت‌های جدید محصولات لبنی امروز ابلاغ می‌شود

رضا باکری ، دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: قیمت‌های جدید و کاهشی محصولات لبنی که بر پایه شیرخام هر کیلوگرم ۲۰۰۰ تومان تعیین شده است امروز به صنایع ابلاغ می‌شود.
وی اظهار کرد: مصوبه قیمت‌های جدید فرآورده‌های لبنی ابلاغ شده است و امروز به صورت کتبی به انجمن صنایع لبنی اعلام می‌شود. وی افزود: بر این اساس، قیمت هرکیلوگرم شیرخام تحویل درب دامداری 2000 تومان تعیین شد و دامداران نیز قبول کرده‌اند محصولات خود را به این قیمت به ما بفروشند و برپایه آن قیمت فرآورده‌های لبنی تعیین شده است. دبیر انجمن صنایع لبنی ادامه داد: قیمت‌های فعلی محصولات لبنی بر اساس نرخ شیرخام هر کیلوگرم 2200 تومان تا 2300 تومان تعیین شده است و باتوجه به‌ اینکه نرخ‌های جدید بر اساس نرخ شیر خام 2000 تومانی تعیین می‌شود بنابراین قیمت محصولات لبنی در بازار کاهشی خواهد بود و نرخ‌ها تعدیل می‌شود. وی درباره زمان اجرای قیمت‌های جدید توسط صنایع لبنی، گفت: به محض دریافت مصوبه جدید، به شرکت‌های لبنی ابلاغ خواهد شد؛ اما معمولاً چند روز طول می‌کشد تا این محصولات با قیمت‌های جدید به دست مصرف کنندگان برسد، زیرا محصولاتی که تولید و در بازار تزریق شده است کنترل آنها دیگر از دست صنایع لبنی خارج است. امروز در وزارت صنعت،معدن و تجارت درباره کارخانه‌های که میلیاردی جریمه شده‌اند تصمیم‌گیری می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6943/5/492561/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر