روی‌خط فـــــاوااز امضای دیجیتال تا تعرفه اینترنت همراه

اگر شما جزو خوانندگانی هستید که به دلایلی نتوانسته اید سخنان مسئولان فاوا را در طول هفته پیگیری کنید با ستون روی خط فاوا با ما همراه شوید.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات: بررسی وضعیت چندماهه اخیر قیمت‌گذاری اینترنت تلفن همراه از سوی اپراتورها و افزایش قیمت آن با توجه به شکایت کاربران به اتمام رسید و این مدل تعرفه‌گذاری اصلاح می‌شود.
حمید فتاحی، رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت: رشد ماهانه ۱۰ درصدی ترافیک یکی از پیام رسان‌های داخلی نشان از افزایش کیفیت محصولات بومی دارد. جهت گسترش خدمات پیام رسان‌ها به امور شهروندی، خدمات دولت الکترونیک در دو هفته آینده از طریق پیام رسان‌های بومی قابل دسترس خواهد بود.
خسرو سلجوقی، مشاور وزیر ارتباطات: ایرانی‌ها از امضای دیجیتال استقبال نمی‌کنند. فقدان فرهنگ‌سازی مناسب و مقاومت نظام اداری، از دلایل استقبال نکردن از امضای الکترونیکی در ایران است، از سوی دیگر این پروژه هنوز متولی مشخصی در کشور ندارد، این در حالی است که فرآیند امضای دیجیتال تا حد زیادی حضور ارباب رجوع در بانک‌ها و نهاد‌های دیگر را کاهش می‌دهد و می‌تواند تا حد زیادی از اتلاف وقت مردم، ترافیک شهر‌ها و تخریب محیط زیست جلوگیری کند و بیشتر امور اداری از طریق اینترنت انجام شود. اگر امضای الکترونیک در کشور نهادینه شود، نقش مؤثری در تجارت الکترونیک نیز خواهد داشت و کسب‌و‌کارهای نوپا هم می‌تواند از این خدمات بهره‌مند شوند.
رضا الفت‌نسب، سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی: فیلترینگ بر فعالیت کسب‌و‌کارهای نوپا تأثیر منفی دارد و فعالان این عرصه تکلیف مشخصی ندارند و هرگاه به سوی پلتفرم اینترنتی کشیده می‌شوند بعد از مدتی دسترسی به آن پلتفرم نیز ازسوی مسئولان مسدود می‌شود. اینستاگرام از نظر بخشی از حاکمیت، شبکه اجتماعی مضر تلقی می‌شود در حالی که بخشی از محتوای اینستاگرام مجرمانه است مسئولان برای بخش اندکی از اینستاگرام که دارای محتوای مجرمانه است راهی بجز فیلترینگ پیدا کنند.
سیدجواد موسوی، مشاور رئیس سازمان فضایی ایران: ماهواره «پارس ۱» آماده پرتاب است. طراحی و ساخت ماهواره «پارس ۲» نیز در حال برنامه‌ریزی است که در آینده نزدیک در دستور کار قرار می‌گیرد. این ماهواره تا ۱۴۰۴ یا پایان برنامه هفتم توسعه به اتمام می‌رسد. ماهواره «ناهید ۱» آماده قرار گرفتن در مدار است البته طراحی و ساخت ماهواره‌ «ناهید۲» نیز در دستور کار قرار دارد. این ماهواره نیز تا دو سال آینده آماده پرتاب شده و در مدار قرار خواهد گرفت. طراحی و ساخت ماهواره‌های زمین آهنگ از دیگر اقدام‌های پژوهشگاه فضایی ایران است.در این بخش طراحی و ساخت ماهواره‌های ایران ست ۱ و ۲ در دستور کار قرار دارد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6971/6/496914/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر