وزیر ارتباطات خبر داد

حذف پیامک های مزاحم  با تنظیمات سختگیرانه
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک پیام توئیتری از ‏تصمیم نهایی برای حذف پیامک مزاحم خبر داد و گفت: این مصوبه باید توسط اپراتورها عملیاتی شود.
به‌گزارش «ایران»، محمدجواد آذری جهرمی که طی دو روز گذشته با انتشار یک نظرسنجی در شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به بررسی مشکل پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی اقدام کرده بود در تازه‌ترین توئیت خود، آخرین نتیجه تصمیمات در خصوص حل این معضل را اعلام کرد. وی در این پیام اعلام کرد: ‏«در هفته آتی در جلسه‌ای با فعالان «بازاریابی دیجیتال» راهکارهای ایجاد کانالی مؤثر، ارزان و در دسترس برای مشاغل به جای پیامک بررسی و اجرایی خواهد شد.گفتنی است متن این پیام توئیتری به این شرح است:
‏۱.کانال تبلیغ ارزان: علت رواج پیامک‌های مزاحم، عدم وجود راهکار مؤثر، ارزان و در دسترس، برای تبلیغ مشاغل است. در مصوبه ۲۷۰ کمیسیون تنظیم مقررات راهکاری برای تبلیغ قانونمند با رضایت مشتری و پرداخت هزینه به دریافت‌کننده دیده شده است.
‏۲. تشدید شناسایی و برخورد با ارسال کنندگان: ظرف پنج روز آینده سیستم کشف تخلفات سازمان تنظیم مقررات با تنظیمات سختگیرانه‌تری فعالیت خواهد کرد. برخورد با دفاتر خدماتی فروش سیم‌کارت‌های غیرقانونی و لغو مجوز آنها در دستور کار قرار گرفت.
‏۳. محدودیت در ارسال پیامک روزانه: فعلاً سقف مشخصی برای ارسال روزانه مشخص شد. دو پیشنهاد وجود دارد، اول اینکه بالاتر از سقف ارسال نشود یا اینکه با تعرفه بیشتری محاسبه شود، اتخاذ تصمیم در این خصوص قانوناً با کمیسیون تنظیم مقررات است و تا یکشنبه هفته بعد نهایی خواهد شد.
‏۴. گران کردن تعرفه پیامک و قیمت سیم‌کارت: ‏با توجه به عدم اقبال عمومی مردم، از دستور کار خارج شد.»
گفتنی است وزیر ارتباطات پیش از این اعلام کرده بود که مردم از پیامک‌های تبلیغاتی متنفرند و تاکنون ۷۰ هزار سیمکارت متخلف را در این زمینه مسدود کرده‌ایم اما باز هم هستند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6971/6/496915/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر