آن سوی خـــــــبر
تشخیص اختلالات ژنتیکی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی تنها با نگاه کردن به عکس یا چهره یک کاربر، اختلالات ژنتیکی نادر را تشخیص می‌دهد.
به‌گزارش ایران آنلاین، اوایل هفته جاری فناوری جدیدی با نام DeepGestalt در مجله نچرال مدیسین به جهانیان معرفی شد. این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی در تشخیص سندروم‌های نادر بدرستی عمل کرده و در مراقبت‌های شخصی و سلامتی کاربران می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.
«یارون گووویچ»، مدیر فناوری درFDNA و تیم همراهش برای توسعه این سیستم هوشمند، 17000 تصویر از صورت بیماران ژنتیکی و بیش از 200 سندروم ژنتیکی مجزا را از پایگاه داده‌های سلامت دریافت کرده و در الگوریتم هوش مصنوعی ثبت کردند. محققان این پروژه پس از مطالعات بسیار دریافتند که هوش مصنوعی از میان 502 تصویر ثبت شده در دو مجموعه جداگانه برای تشخیص یک سندروم نادر بدرستی عمل می‌کند. این سیستم در مرحله اول تنها با نگاه کردن به عکس بیماران سندروم‌های بالقوه را تشخیص داده و 91 درصد آنها را بدرستی تشخیص داد. محققان اعلام کردند، توضیح عملکرد سیستم هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل تصاویر مشاهده شده به منظور تشخیص اختلالات ژنتیکی بسیار سخت است، چرا که معیارهای این الگوریتم غیرقابل دسترس بوده و نمی‌توان آن را به داده‌هایی عینی تبدیل کرد.

تولید برق با دویدن روی تردمیل

تردمیل Verde نوعی تردمیل ویژه و فوق‌العاده کارآمد برای ورزش است که می‌تواند در هنگام کار کردن به‌جای آنکه برق مصرف کند، برق تولید کند.
به‌گزارش انتخاب، بسیاری از افراد مایلند در خانه نیز از وسایل ورزشی استفاده کنند، اما برخی وسایل برقی ورزشی مصرف بسیار بالایی دارند و در نتیجه به علت مصرف برق بالا کاربران از استفاده از این نوع وسایل ورزشی پشیمان می‌شوند. اما شرکت SportsArt نوعی تردمیل ویژه طراحی کرده است که تمام انتظارات کاربران را برآورده می‌کند. این تردمیل به‌جای مصرف برق، برق تولید می‌کند.شرکت سازنده این تردمیل می‌گوید Verdeنه تنها برای بدن کاربران بلکه برای حفظ سیاره زمین نیز مفید است چرا که برای تولید برق از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کند. جالب است بدانید هر بار برای ورزش روی تردمیل بروید، به تولید برق برای خانه خود کمک کرده اید. این ایده جذاب می‌تواند روی بسیاری دیگر از وسایل ورزشی موجود در خانه نیز کاربردی باشد از این‌رو پیش‌بینی می‌شود این تردمیل بزودی با استقبال بالای مخاطبان در سراسر جهان مواجه شود. اما این شرکت هنوز در مورد محصول خود و قیمتش اطلاعات دقیقی منتشر نکرده است.

پین کردن سؤال امکان جدید توئیتر

توئیتر قابلیت‌های جدیدی را برای عده‌ای از کاربران خود ارائه می‌کند که وضعیت آنلاین آنها را نشان می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد با پین کردن سؤال در پروفایل با افراد گفت‌و‌گو کنند. به‌گزارش مهر، به‌نظر می‌رسد توئیتر تصمیم دارد پلتفرم خود را به‌مکانی تبدیل کند که افراد در آن باهم گفت‌و‌گو داشته باشند. این شبکه اجتماعی در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی CES اعلام کرد بزودی به کاربران خود اجازه می‌دهد در یک برنامه بتا شرکت کنند که طی آن می‌توانند ویژگی‌های مختلفی را آزمایش کنند.در آینده تمام کاربران می‌توانند ویژگی‌هایی مانند «icebreaker» یا نشانگرهای وضعیت را استفاده کنند. نشانگر وضعیت به بقیه افراد نشان می‌دهد کاربر چه زمان در تایم لاین خود آنلاین است.icebreaker نیز به کاربران اجازه می‌دهد یک سؤال را درباره موضوع مورد نظر خود در پروفایل‌اش پین و به این ترتیب محاوره‌ای را با کاربران دیگر آغاز کنند. این برنامه بتا در چند هفته آتی اجرا می‌شود. البته توئیتر فقط این برنامه را برای چند هزار نفر اجرا می‌کند. کاربران انتخابی، قابلیت‌ها را آزمایش می‌کنند و بازخوردی از آنها ارائه می‌کنند. در مرحله بعد توئیتر بازخوردها را بررسی و درباره اجرای قابلیت‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6971/6/496916/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر