اخبارموافقت دولت با واردات مواد ضروری خطوط تولید تا 300 میلیون دلار

هیأت وزیران در جلسه روز گذشته خود که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد، برای جبران خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور، اعتبار و تسهیلات بانکی اختصاص داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، این اعتبار و تسهیلات بانکی شامل اجرای پروژه‌های پیشگیران و عملیات تثبیت رانش مسیر لوله آب شرب مشکین‌شهر در استان اردبیل، جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تأسیسات زیربنایی  خسارت دیده ناشی از وقوع سیل، فرونشست زمین، برف و کولاک، طوفان و زلزله در استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان و خراسان رضوی و کمک بلاعوض و ارائه تسهیلات بانکی ارزانقیمت به آسیب‌دیدگان و نیز امحای سموم سنواتی توسط سازمان حفظ نباتات کشور است.هیأت وزیران همچنین به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی برای سال‌های 1397 و 1398، مصوب کرد واردات تا سقف 300 میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز و صرفاً برای تأمین مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت بلامانع است. هیأت دولت با توجه به استقبال چشمگیر از نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» که در کشور هلند برگزار شد، با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مبنی بر برگزاری نمایشگاه مذکور در کشور اسپانیا موافقت کرد.
 

موافقت نمایندگان با کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس

نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی آن، انتخابات مجلس به صورت استانی - شهرستانی برگزار می‌شود. کلیات این طرح با 155 رأی موافق، 64 رأی مخالف و دو رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده به تصویب رسید. هر چند که دقایقی بعد به درخواست کولیوند، رئیس کمیسیون شوراها و با رأی نمایندگان این طرح برای بررسی مجدد به کمیسیون برگشت تا برای یک هفته دیگر جزئیات آن مورد بررسی مجدد قرار بگیرند. نمایندگان مجلس همچنین پیش از بررسی کلیات این طرح، به بررسی تقاضای مسکوت گذاشتن سه ماهه این طرح پرداختند اما با این تقاضا مخالفت کردند.سید سلمان سامانی، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها در این جلسه با اعلام موافقت دولت با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس گفت: موافقت دولت با کلیات این طرح، منوط به رسیدگی مجدد جزئیات این طرح در کمیسیون شوراهای مجلس است. 
وی افزود: انتخابات یک امر سیاسی است و هر چقدر بتوانیم فرآیندهای برگزاری انتخابات و نتایج آن را مؤثر از مؤلفه‌هایی از جنس سیاسی قرار دهیم یقیناً به کیفیت و اثربخشی نتایج حاصل از انتخابات در ادامه کشور کمک می‌کنیم. قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تصریح کرد: هر چه بتوانیم سایر مؤلفه‌های تأثیرگذار در انتخابات را محدود و کم اثر کنیم نتیجه آن است که به هدفمند شدن و انطباق برآیند نهایی آرا با مصالح کشور کمک کرده‌ایم.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6971/2/496990/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر