تجلیل از هنرمندان پیشکسوت  در جشن صد سالگی هنرستان موسیقی

پاسداشت یک قرن موسیقی
نشست رسانه‌ای نکوداشت یکصدمین سال تأسیس هنرستان موسیقی شنبه 22 دی ماه با حضور دست‌اندرکاران این پروژه در دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
محمد اللهیاری مدیرکل دفتر توسعه و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از برگزاری این گرامیداشت را صرفاً برگزاری یک مراسم ندانست و بیان داشت: ما درنظر داریم در زمینه گسترش فعالیت‌های هنرستان‌های مختلف حوزه موسیقی برنامه‌هایی را آغاز کنیم که امیدواریم این برنامه مقدمه خوبی برای توسعه یک جریان آموزشی در بخش هنر باشد. رویکرد ما در برگزاری این جشن موضوع مهم «روند پژوهی» است که همین موضوع نشان دهنده ریل‌گذاری‌ای است که صرفاً با هدف جشن برای جشن اتفاق نمی‌افتد.
احسان آقایی دبیرمراسم نکوداشت یکصدمین سال تأسیس هنرستان موسیقی هم بیان کرد: ما در طول این هفته برنامه‌های مختلفی را برای جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تدارک دیده‌ایم که امروز(شنبه ۲۲ دی) ساعت ۲۰ دوئت فلوت و پیانو با هنرمندی فیروزه نوایی و لیلا رمضان آغازگر برنامه‌های ما خواهند بود و در ۲۴ دی ماه نیز شاهد اجرای ارکسترهای ایرانی هنرستان موسیقی دختران و هنرستان موسیقی هستیم. درروز ۲۷ دی ماه که شب اصلی جشن خواهد بود، ارکستر بادی تهران، گروه «نریمان» به سرپرستی علی پژوهشگر، دوئت سنتور و تمبک استادان سعید ثابت و محمد اسماعیلی و ارکستر مشترکی از هنرستان‌های دختران و در قالب یک ارکستر سمفونیک به اجرای برنامه می‌پردازند. این ارکستر در آینده نیز مورد حمایت معاونت هنری وزارت ارشاد قرار خواهد گرفت تا بتواند برنامه‌های مختلفی را برای مخاطبان اجرا کند.
آقایی ادامه داد: رونمایی از تمبر هنرستان موسیقی با یادمان استادان حسین هلوی و غریب گرکانی از مدیران هنرستان موسیقی و رونمایی از کتاب صد سالگی هنرستان، بخش‌های مختلف برنامه ما در جشن اصلی را تشکیل می‌دهند. در بخش قدردانی ما سه بخش داریم که در بخش نسل قدیمی هنرجویان هنرستان از داود جعفری امید، امیر اشرف آریانپور و رحمت افشار به‌عنوان هنرجویان قدیمی هنرستان تقدیر می‌شود. در بخش مدیران هنرستان هم از غلامحسین فخیمی‌کیا، پروین‌دخت اشتهاردی و ملیحه سعیدی تجلیل می‌شود. در بخش قدردانی از معلمان قدیمی هنرستان نیز مراسم نکوداشتی برای استاد محمد اسماعیلی نوازنده تمبک، استاد رحمت افشار نوازنده ساز کلارینت و استاد مینا افتاده مدرس موسیقی برگزار می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6973/8/497305/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر