اخـــــبارواردات مسافری گوشی آزاد شد

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه از آزاد شدن واردات گوشی به‌صورت مسافری از دی ماه امسال خبر داد و گفت‌: براساس وعده و قول مسئولان مقرر شد تا موبایل‌های وارداتی توقیف شده آزاد شوند و براین اساس در اواخر هفته‌ جاری یا هفته‌ آینده این محصولات عرضه می‌شوند.به‌‌گزارش ‌ایسنا، ابراهیم درستی گفت: براساس توافق‌های صورت گرفته و وعده مسئولان قرار شد تا موبایل‌های وارداتی توقیف شده نهایتاً تا هفته‌ آینده یا اواخر هفته‌ جاری در بازار عرضه شوند که تعدادشان به حدود ۶۰۰ هزار دستگاه می‌رسد.وی افزود: از نظر قیمت تفاوت چندانی بین گوشی‌های عرضه شده با نرخ گوشی‌های وارد شده ندارد، چرا که مقرر شد تا با نرخ ارز «نیمایی» این موبایل‌ها وارد شوند و مابه التفاوت آن تا نرخ ارز آن را از وارد‌کنندگان دریافت کنند. رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با بیان اینکه ماهانه با حدود ۷۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه نیاز داریم، ادامه‌ داد: آزاد شدن موبایل‌های توقیفی از نظر روانی روی بازار تأثیر می‌گذارد، چرا که نهایتاً آنها سهم یک ماه از بازار را دارند و ما به‌عنوان نماینده اصناف از مسئولان می‌خواهیم که هر چه‌ سریع‌تر این موبایل‌ها را آزاد کرده و در بازار عرضه کنند.

کاهش 7.5 درصدی بودجه 98 وزارت ارتباطات

جلسه ماهانه کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران با حضور تشکل‌های حوزه فاوا و نمایندگان وزارت ارتباطات و وزارت صمت، جهت پیگیری مشکلات فعالان صنعت فناوری اطلاعات کشور برگزار شد.به گزارش «ایران»، محمدرضا طلایی رئیس کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران در این جلسه ضمن اشاره به وضعیت نامناسب حوزه فناوری اطلاعات کشور به سبب تحریم‌ها و شرایط اقتصادی گفت: شرایط فعلی به گونه‌ای است که نیاز به همفکری همزمان بخش خصوصی و دولتی وجود دارد اما نباید از نظر دور داشت که در بخشی از موارد بخش خصوصی فاوا تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نیست.وی با اشاره به مشکلات صادرکنندگان صنعت فناوری اطلاعات کشور اضافه کرد: عدم توانایی دولت در مذاکره با کشورهای هدف صادراتی ایران، که عراق و سوریه از آن جمله‌اند یکی از مشکلاتی است که باید در خصوص آن اقدامی عاجل انجام شود. به نظرم لازم است مطالعات ویژه‌ای درباره ظرفیت‌های بازار موجود در این کشورها انجام شده و در اختیار تولیدکنندگان داخلی حوزه فاوا قرار گیرد. حمیدرضا احمدیان مدیرکل دفترنوآوری وزارت ارتباطات نیز در این جلسه با اشاره به جو ناامیدانه حاکم بر بخش خصوصی حوزه فاوا گفت: واقعیت قضیه این است که مشکلات وجود دارد یعنی بودجه وزارت ارتباطات برای سال آینده حدود 7.5 درصد کاهش درآمد دارد. وی ادامه داد: به هر حال باید در چنین شرایطی یکسری چشم پوشی‌هایی از برخی مسائل داشته باشیم چرا که تا حدودی بودجه کاهش داشته است. 

محدودیت واتس اپ برای اشتراک گذاری پیام 

واتس اپ با یک ویژگی جدید در تلاش است روند مبارزه با خبرهای جعلی و ویروسی را جدی‌تر دنبال کند. بر اساس این ویژگی جدید، از این پس کاربران فقط حق دارند هر پیام را با 5 نفر به اشتراک بگذارند. به‌گزارش انتخاب، این قابلیت در حال حاضر به شکل آزمایشی در هند اجرا می‌شود. علت انتخاب هند به‌عنوان کانون این آزمایش این است که هند معمولاً مرکز جعل خبرها و ارسال ویروسی خبرهای نادرست است. تا پیش از این کاربران محدودیتی برای ارسال پیام‌ها نداشتند ولی این تغییر آزمایشی و محدودیت ارسال خبرها بزودی برای همه کاربران اجرایی می‌شود. واتس اپ از ماه ژوئیه 2018، در پی برخی شیطنت‌ها که توسط برخی کاربران ایجاد شد، تصمیم گرفت روند ارسال خبرها را به‌طور کلی متحول کند. گفتنی است تا پیش از این افراد حق داشتند هر پیام را با 20 نفر به اشتراک بگذارند و اکنون این تعداد به 5 نفر کاهش پیدا کرده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6982/17/498675/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر