آتش و خشم در کاخ سفید ترامپ

به جوش آمدن دیگ بخار ترامپ


مایکل وولف
مترجم: مهوش غلامی
ازآنجا که خبرنگاران با فریاد می‌پرسیدند چرا اینقدر دیر به این موضوع واکنش نشان داده است، از این اظهاراتی که به سبک رئیس جمهور‌ها بیان کرد اعتبار چندانی کسب نکرد. درحالی‌که به بالگرد مخصوص رئیس جمهوری برمی‌‌گشت تا به پایگاه هوایی آندروز و از آنجا به فرودگاه جان‌اف کندی و پس از آن به منهتن و برج ترامپ برود، کج خلق بود و قیافه‌ای حق به‌جانب داشت. او در این خصوص همچنان سعی داشت توجیه کند چرا ممکن است کسی عضو گروه کوکلاس‌کلان‌ها شود – به عبارتی، ممکن است آنها واقعاً به آنچه این گروه به آن معتقد بود اعتقاد نداشته باشند و احتمالاً کوکلاس‌کلان‌ها دیگر مثل گذشته فکر نمی‌کنند و به هر حال چه کسی می‌داند که درحال حاضر اعتقادات آنها چیست؟ گفت، در واقع، پدر خود او هم متهم شده بوده که با کوکلاس‌کلان‌ها مرتبط است – که این واقعیت نداشت. (در واقع، بله واقعیت داشت.)
روز بعد، سه‌شنبه، 15 ماه آگوست، کاخ سفید یک کنفرانس خبری در برج ترامپ ترتیب داده بود. بنن از کلی خواست آن را کنسل کند. در هر صورت کنفرانسی بی‌دلیل و بی‌معنی بود. موضوع آن درباره مسائل زیربنایی بود – در مورد لغو کردن یکی از مقررات محیط زیست بود که می‌توانست باعث شود پروژه‌ها سریع‌تر شروع شوند – اما در واقع تلاش دیگری برای نشان دادن این بود که ترامپ کار می‌کند و فقط در تعطیلات نیست. بنن به کلی گفت پس چرا به خودمان زحمت بدهیم؟ علاوه براین، می‌تواند نشانه‌ها را ببیند: عقربه دیگ بخار ترامپ در حال بالارفتن بود و خیلی زود منفجر می‌شد.
در هر صورت کنفرانس خبری برگزار شد. رئیس جمهوری در لابی برج ترامپ پشت تریبون فقط چند دقیقه‌ای حساب شده و دقیق حرف زد. او با حالتی تدافعی و حق به جانب از موضعگیری بی‌فایده بودن پشیمانی و انداختن تقصیر به گردن دیگران دفاع کرد و بعد به جزئیات پرداخت. او بدون توانایی آشکار در تطبیق احساساتش با شرایط سیاسی یا واقعاً حتی تلاشی برای نجات دادن خودش به سخنرانی ادامه داد. این باز هم نمونه دیگری از موارد متعدد بسیار بود از سیاستمداری به سبک فیلم‌ها و کمدی‌های بی‌معنی که فقط آنچه را در ذهن دارد به زبان می‌آورد. بدون واسطه. مثل دیوانه‌ها.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6982/20/498705/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر