آشپزخانه‌های پرطرفدار در سال جدید میلادی


گلنوش نصیری

با آغاز سال جدید میلادی طراحان داخلی رویکردهای جدید خود در دکوراسیون را معرفی کردهاند. در ادامه این مطلب شما را با تازهترین رویکردها در طراحی آشپزخانه آشنا خواهیم کرد. چه بخواهید آشپزخانهتان را کمی تغییر دهید چه بخواهید آشپزخانهای را از نو طراحی کنید، دانستن نکات زیر به آشپزخانه شما ظاهری مدرن مطابق با جدیدترین ترندها خواهد  داد.

کابینتهای مخفی: در سال جدید به نظر میآید طراحان و مشتری هایشان علاقه زیادی به کابینتهای مخفی اما کارآمد نشان میدهند. یکپارچگی ظاهر آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار  است.
 شیرآلات: شیرآلات با جنس پیوتر بسیار مورد پسند قرار گرفتهاند چرا که ظاهر آنها مثل شیرآلات مسی یا روکشهای طلایی جلوه دار نیست، اما در عین سادگی بافت و عمق خوبی به فضای استفاده شده در آن میبخشد.
 قفسههای باز: یکی از ترندهای سال 2019، زدن قفسهای باز و از جنس چوب، فلز یا شیشه زیر کابینتهای بالایی آشپزخانه است. این رویکرد از فضاهای کافی شاپی و هتلها الهام گرفته شده و راه خود را به آشپزخانه منازل باز کرده است.
 استفاده از رنگ: گفته میشود در سال جدید آشپزخانههایی با ظاهری تماماً یکرنگ از مد خواهند افتاد. اضافه کردن رنگ و طرح، چه در صندلیهای آشپزخانه باشد چه در سنگ و کاشیهای استفاده شده، رویکرد جدید طراحان داخلی است.
کابینتهای رنگی: همانطور که گفته شد آشپزخانههایی که تماماً به یک رنگاند دیگر چنان محبوبیتی ندارند. کابینتهای رنگی، بخصوص تنالیتههای رنگ آبی و سبز در سال جدید میلادی بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت.
 چراغهای آویزی: چراغهای آویزی بزرگ و با ظاهر خاص برای استفاده در آشپزخانههای اوپن در نظر گرفته شدهاند. اخیراً طراحان به سمت نورپردازیهایی که ظاهری مجسمه وار و طراحی جسورانه دارند بیشتر متمایلاند.
 فاصله زیاد کابینت ها: رویکرد جدید دیگر فاصله زیاد بین کابینتهای بالا و پایین است تا سطحی بسیار بزرگ و وسیع بین آن دو وجود داشته باشد. انتخاب کاشی مورد استفاده در این سطح کار سخت و مهمی است که باید با توجه به فضای کلی آشپزخانه صورت گیرد. اما تأثیر بصری شگفت انگیز این رویکرد طراحان را شیفته آن کرده است.
 دستگیرههای چوبی یا چرمی: استفاده از دستگیرههای فلزی و سنگین با ظاهر سخت یا
پر طمطراق دیگر طرفدار زیادی ندارد. اغلب افراد بهدنبال گزینهای خاصتر و خودمانیتر میگردند که یادآور طبیعت نیز باشد. به همین دلیل طراحان دستگیرههای چرمی و چوبی را جایگزین آنها کردهاند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6985/10/499114/1
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر