چرا فیس‌بوک در اینستاگرام و واتس اپ ادغام می‌شود
فیس‌بوک با طراحی مرکزی واحد برای مدیریت صفحات مجازی در سه پلتفرم پیام رسان خود (مسنجر، واتس‌اَپ و اینستاگرام)، امکان رد و بدل پیام‌ها در هر یک از این سرویس‌ها را برای کاربران امکانپذیر می‌کند.
به‌گزارش ایران آنلاین، در این روش مسنجر فیس‌بوک، واتس‌اَپ و اینستاگرام در یک پلتفرم مشترک و واحد تعریف می‌شود تا کاربران با داشتن یک سیستم پیام رسان واحد، به طور همزمان در این سه پلتفرم چت کرده و پیام‌های خود را با یکدیگر رد و بدل کنند.
به‌طور مثال، کاربران فیس‌بوک پس از این ادغام واحد قادر خواهند بود برای کاربرانی که تنها در واتس‌اپ حساب کاربری دارند، پیام ارسال کرده و با آنها چت کنند. در این روش اپلیکیشن‌های مسنجر، واتس اپ و اینستاگرام به‌صورت مستقل به کار خود ادامه داده و کاربران می‌توانند به طور همزمان به مخاطبان خود در دو اپ دیگر پیام ارسال کنند.
کاربران در این طرح مشترک قادر خواهند بود همزمان به پست‌های فیس بوک، دایرکت‌های اینستاگرامی و پیام‌های مسنجر از یک محل واحد پاسخ دهند.
 پیش از طرح‌ریزی این طرح، بسیاری از کاربران برای مدیریت این سه حساب کاربری ناچار به اجرای جداگانه و نصب آن بر تلفن همراه خود بودند. اما حال با این طرح ویژه فیس‌بوک، کاربران می‌توانند از این پس بدون داشتن حساب کاربری در اینستاگرام از دوستان اینستاگرامی خود پیام دریافت کرده و با آنها به سهولت چت کنند.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک قصد دارد ارسال پیام در هر سه اپلیکیشن را بر مبنای سیستم رمزنگاری سرتاسری امکان پذیر کرده و این طرح را تا پایان سال 2019 به مرحله اجرا بگذارد. در این روش پیام‌‌ها از منبع تا مقصد رمزنگاری شده و امکان استراق سمع در فضای مجازی را از بین می‌برد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند پیاده‌سازی این طرح از سوی فیس‌بوک اگرچه در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌رسد اما برای اجرای آن باید هزاران نفر از کارکنان فیس‌بوک پیکربندی‌های فعلی را تغییر داده و با یکدیگر سازگار کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6985/17/499164/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر