بازار
صعود نرخ سکه با جهش جهانی بهای طلا

 جهش قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی، نرخ انواع سکه را در بازار صعودی کرد به شکلی که بهای هر سکه تمام در بازار تهران به چهار میلیون و 155 هزار تومان رسید. به گزارش ایرنا، بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1303 دلار و 20 سنت است؛ این فلز گرانبها پس از هفته‌ها افت و خیز بالاخره توانست وارد کانال جدید قیمتی شود.
براین اساس  هر نیم سکه 2 میلیون و 200 هزار تومان و هر ربع سکه یک میلیون و 320 هزار تومان است و سکه گرمی نیز 740 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. در بازار مصنوعات طلا نیز هر مثقال طلا یک میلیون و 606 هزار تومان و هر گرم طلای خام 18 عیار 370 هزار تومان قیمت دارد.

هند تجارت نفتی با ونزوئلا را حفظ می کند

هند همچنان تجارت نفتی با ونزوئلا را علی رغم تمام بحران های کنونی این کشور ادامه می دهد.
این خبر را رسانه های خارجی به نقل از منابع آگاه هندی اعلام کردند. شرکت های پالایشگاهی هندی بیش از 400 هزار بشکه نفت را از آمریکای لاتین می خرند و با وجود بحران های سیاسی این منطقه این خرید ادامه خواهد داشت. در همین حال ونزوئلا این روزها توجه بازار نفت را به خود جلب کرده است. چراکه کاهش صادرات نفت خام این کشور بر بازار تأثیر خواهد گذاشت و از این رو بازار نسبت به وضعیت صادرات آن در درگیری‌ها و منازعات فعلی حساس است. منازعاتی که ریشه‌اش به نفت می‌رسد.
در هفته‌ای که بر بازار جهانی نفت خام گذشت عواملی نظیر میزان صادرات نفت خام ونزوئلا و احتمال تحریم‌های امریکا، سطح تولید اعضای اوپک و متحدانش بر اساس توافق کاهش 1.2 میلیون بشکه‌ای، وضعیت ذخایر نفتی امریکا، تحولات اقتصاد جهانی بویژه در چین و همچنین وضعیت صادرات نفت خام ایران بر قیمت‌ها تأثیر گذاشت. برآیند بردارهای سمت عرضه و تقاضا به گونه‌ای بود که قیمت نفت خام در این هفته از 62 دلار و 70 سنت به 61 دلار و 64 سنت برای هر بشکه در پایان هفته رسید. یعنی بیش از یک دلار کاهش قیمت هر بشکه نفت خام.

گرانی 3 میلیونی خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی روز گذشته بین یک تا 3 میلیون تومان گران شد. خودروهایی که قرار بود ثابت بمانند روز به روز در حال افزایش است. چانگان، پراید 111 و انواع پژوها جزو خودروهایی بودند که بیشتر افزایش قیمت را برای خریداران خود رقم زدند. فعالان بازار خودرو می‌گویند ما از وضعیت و آینده بازار خودرو نگران هستیم چرا که نمی‌دانیم چه شرایطی در انتظار این صنف است. در حالیکه وزارت صمت از بهبود وضعیت تولید خودرو اطلاع‌رسانی کرده شرایط برای ما بدتر شده است و بیش از گذشته با کمبود خودرو مواجه شدیم.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6985/5/499176/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر