آتش و خشم در کاخ سفید ترامپ

دعوتنامه‌ای برای پیوستن به رئیس جمهوری


مایکل وولف
مترجم: مهوش غلامی
از نظر بنن، اگر نگوییم از دید ترامپ، رکن اصلی ترامپیسم، چین بود. او معتقد بود، سرنوشت نسل بعدی نوشته شده و آن هم جنگ با چین بود. جنگ بازرگانی، جنگ تجاری، جنگ فرهنگی، جنگ دیپلماتیک؛ جنگی تمام عیار و فراگیر که اکنون تعداد کمی در امریکا می‌فهمیدند لازم است دنبال شود و اینکه تقریباً هیچ‌کس آمادگی جنگیدن برای آن را نداشت.
بنن فهرستی از «شاهین‌های چینی» تهیه کرده بود که از خط قرمز سیاسی می‌گذشت و از گروه بریتبارت به سردبیر سابق نیوریپابلیک، پیتر بینهارت - که با تحقیر با بنن برخورد می‌کرد - و رابرت کوتنر، طرفدار پروپاقرص لیبرال- ترقیخواه و سردبیر مجله کوچک امریکن پراسپکت، ویژه سیاست عمومی می‌رسید. روز چهارشنبه 16 ماه آگوست یک روز پس از کنفرانس خبری رئیس جمهوری در برج ترامپ، بنن، به‌صورت غیر منتظره از دفترش در ساختمان اداری به کوتنر زنگ زد تا درباره چین حرف بزند.
در این مرحله بنن متقاعد شده بود که بزودی از کاخ سفید می‌رود. دعوتنامه‌ای برای پیوستن به رئیس جمهوری در بدمینستر به دستش نرسیده بود و این نشانه‌ای مأیوس‌کننده بود. آن روز، خبردار شده بود هوپ هیکس به‌عنوان مدیر موقت ارتباطات منصوب شده ، یک پیروزی برای جاروانکا. در همین حال، زمزمه‌هایی دائمی از طرف جاروانکا در مورد اخراج حتمی او به گوش می‌رسید و به صدایی دائمی در اطراف او تبدیل شده بود.
بنن هنوز مطمئن نبود اخراج می‌شود اما در دومین مصاحبه علنی خود بعد از پیروزی ترامپ به کوتنر زنگ زد و در عمل سرنوشتش را رقم زد. او بعد از آن اعلام کرد این مکالمه چندان هم غیرمنتظره نبوده است. اما این روش بنن بود که در آن فقط سرنوشت را وسوسه می‌کرد.
اگر ترامپ در آخرین کنفرانس خبری خود ناچاراً ترامپ بود، بنن هم در این گفت‌و‌گو با کوتنر ناچاراً بنن بود. او سعی کرد از ترامپی حمایت کند که خودش آن را در مورد چین ضعیف تصویر کرده بود. او به شکلی مسخره هارت و پورت رئیس جمهوری در مورد کره شمالی را اصلاح کرد. او اعلام کرده بود: « 10 میلیون نفر در سئول» جان خود را از دست خواهند داد. و به دشمنان داخلی خود توهین کرده بود ، «دارن خودشون رو خیس می‌کنند.»
اگر ترامپ نمی‌توانست مثل یک رئیس جمهوری به‌نظر رسد، بنن هم با او مطابقت داشت: او هم نمی‌توانست مثل یک معاون رئیس جمهوری به‌نظر رسد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6985/20/499223/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر