ازدواج در دبستان!یگانه خدامی
در زمانی که بحث کودک همسری و تعیین سن قانونی برای ازدواج بخصوص ازدواج دختران داغ است، رحیم‌پور ازغدی دیروز حرفی زد که باعث شد بحث و حرف‌های تازه‌ای در این مورد آغاز شود.
او گفت: «در اسلام برای ازدواج اصلاً حد سنی نداریم. حتی در دوران دبستان هم می‌توانند ازدواج کنند، فقط گفته شده اگر بچه هست، ولی او بر آنها نظارت داشته باشد.»
بحث بالا بردن حداقل سن ازدواج دختران که در مجلس به نتیجه نرسید با ویدیویی که چند روز پیش درباره دختر و پسری که می‌گفتند در 14 و 16 سالگی ازدواج کرده‌اند بار دیگر از بحث‌های مهم شبکه‌های اجتماعی شد. آنهایی که مخالف کودک همسری هستند دیروز با این جمله رحیم‌پور ازغدی عصبانیت شان بیشتر شد و به تندی درباره‌اش نوشتند:«آقای رحیم‌پور ازغدی فقط ای کاش می‌دانستید که حدود ١٤ هزار کودک بیوه وجود دارد که آمار بسیار بدی است برای کشور، حال اگر یکی از آن کودکان بیوه فرزند شما بود باز هم این صحبت‌های بی‌پایه و اساس را می‌کردید؟»، «رحیم‌پور ازغدی میگه دختر و پسر دبستانی هم می‌تونن ازدواج کنن... بعد حرفی می‌زنه که جمله اولشو نقض می‌کنه: «بچه حواسش به حقوق و مصلحت خودش نیست»! ، «تا زمانی که انگیزه اصلی ازدواج را ارضای غریزه جنسی بدانیم نباید از این اظهارنظرهای نابخردانه تعجب کرد. این دوستان فراموش کرده‌اند یکی از مهمترین ثمرات ازدواج درست، رشد شخصیتی زن و مرد هم هست.»، «آقای‌پور ازغدی فرمودند دختر و پسر دبستانی هم می‌تونن با هم ازدواج کنن.چند وقت دیگه دعوت می‌شیم عروسی.داماد 3 سالشه و می‌گیم پس عروس خانم کو؟ می‌گن والا هنوز به دنیا نیومدن ولی عکس سونوگرافیش هست خوشگله.به این نوع ازدواج میگن جنین همسری.»، «رحیم‌پور ازغدی میگه محدودیت سن ازدواج نداریم بچه دبستانی‌ها هم می‌تونن ازدواج کنن داداش کلا می‌خوای از کودکستان شروع کنیم؟»، «رحیم‌پور ازغدی راجع به سن ازدواج تز نداده بود که داد».


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6985/24/499259/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر