معاون اقتصادی رئیس جمهوری:

تهران و آنکارا برای تقویت همه‌جانبه روابط عزم جدی دارند


معاون اقتصادی رئیس جمهوری، تعمیق روابط اقتصادی ایران و ترکیه را گامی در مسیر پیوند عمیق‌تر دو ملت برشمرد و تأکید کرد: تهران و آنکارا برای تقویت همه‌جانبه روابط بویژه در بخش اقتصادی عزم جدی دارند.
به گزارش ایرنا، محمد نهاوندیان در دیدار «مصطفی رفعت حیصار جیک اوغلو» رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس ترکیه، با تأکید بر اینکه جهان اسلام با روابط نزدیک‌تر ایران و ترکیه، قدرتمندتر می‌شود، تصریح کرد: با اتحاد ایران و ترکیه، هیچ کشوری نمی‌تواند در تحریم اقتصادی دو کشور موفق شود. وی در این دیدار که جمعی از فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ترکیه نیز حضور داشتند، با اشاره به تحریم‌های 40 ساله امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: تفاوت تحریم‌های کنونی دولت امریکا علیه کشورمان در مقایسه با گذشته در این است که اکنون کشورهای جهان و حتی دولت‌های اروپایی، دولت امریکا را در این دوره از فشار و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه تهران، نه تنها همراهی نمی‌کنند بلکه در مقابل آن نیز ایستاده‌اند. معاون اقتصادی رئیس جمهوری گسترش روابط با دولت و ملت ترکیه را جزو اولویت‌های سیاست خارجی ایران برشمرد و گفت: این دوره از فشار و تحریم‌های امریکا علیه ایران هم بزودی سپری خواهد شد و دوستان را می‌توان در روزهای سخت شناخت.
 مصطفی رفعت حیصار جیک اوغلو رئیس اتاق بازرگانی و بورس ترکیه نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و عمیق ایران و ترکیه تأکید کرد: باید روابط مشترک تهران- آنکارا بویژه در بخش‌های اقتصادی و اتاق‌های بازرگانی با توجه به شرایط کنونی بیش از پیش گسترش یابد. حیصار جیک اوغلو با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه تحولات گسترده تجاری و اقتصادی بین دو کشور را به وجود آورد، گفت: رئیس جمهوری ترکیه نیز همواره گسترش همکاری‌های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را به فعالان اقتصادی، کارآفرینان و بخش خصوصی ترکیه گوشزد کرده است. وی تصریح کرد: شرکت‌ها و اتاق بازرگانی ترکیه مشتاق و علاقه‌مند به همکاری با ایران هستند. در این دیدار، راه‌های تسهیل سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌های زیرساختی و تولید و افزایش مبادلات تجاری و ترانزیتی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و در مورد تسریع همکاری‌ها، تصمیماتی اتخاذ شد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6985/3/499287/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر