روی‌خط فـــــاوااز شفاف سازی هویت تا شبکه ملی اطلاعات


اگر شما جزو خوانندگانی هستید که به دلایلی نتوانسته اید سخنان مسئولان فاوا را در طول هفته پیگیری کنید با ستون روی خط فاوا با ما همراه شوید.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات: فضاهای اداری وزارت ارتباطات در اختیار ۲۷۰ شرکت نوپا در مشهد و تهران قرار می‌گیرد. شرکت‌هایی که در این فضاها قرار می‌گیرند برای مدت زمانی از پرداخت مالیات معاف خواهند بود و از نظر بیمه نیز تسهیلات ویژه‌ای را دولت برای آنها قائل خواهد شد. البته باید گفت این اتفاق همزمان در سایر استان‌ها مانند قزوین، تبریز، فارس، اصفهان و خوزستان نیز پیش می‌رود و اعتبارات اختصاص یافته و فضاها در حال آماده‌سازی است.
حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات: اوج مصرف کاربران در شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید که این عدد در ابتدای امسال کمتر از ۳۰۰ گیگ بود و این موضوع نشان می‌دهد که در سال گذشته مصرف استفاده از سایت‌های داخلی بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است. هم‌اکنون اوج مصرف اینترنت ۱۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه برآورد می‌شود. در یک سال گذشته ظرفیت شبکه انتقال اینترنت نیز بیش از دو برابر افزایش یافته است و با توجه به رشد استفاده از اینترنت در شبکه ملی اطلاعات و افزایش ترافیک مستقل داخلی توانسته‌ایم در یک سال گذشته به کاربران سرویس بهتری دهیم.
نصر‌الله جهانگرد معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات: اکنون دولت‌ها در حال حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان هستند و تغییر نوع نگاه ما به صنعت و خدمات فضا پایه از جمله مهم‌ترین اقدام‌هایی است که انجام داده‌ایم. صنعت فضایی محصول مرکب دانش تمام بشر است و در حوزه فضایی تمام متخصصان با یکدیگر همکاری می‌کنند و پس از آنکه ماهواره‌ها در مدار قرار می‌گیرند اقتصادی بزرگتر را برای کشور به وجود می‌آورند. دستاورد‌هایی که از سطح ماهواره برای حوزه اقتصادی حاصل می‌شود بسیار زیاد است. دستاورد‌های مختلفی در حوزه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و در حوزه فضایی به‌وجود می‌آید و اکنون در عرصه ملی موفقیت‌های خوبی را مشاهده می‌کنیم.
ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی: برای برطرف کردن نیازمندی‌های هویتی مردم در فضای مجازی، موضوع شفاف‌سازی هویت و اتوماسیون در این فضا را در شورای عالی فضای مجازی در دستور کار قرار داده‌ایم. مردم باید از مزایای شبکه‌های فضای مجازی که در کشور دایر شده، بهره‌مند شوند و بتوانند در یک نظام شبکه‌ای بدون کاغذبازی، نیاز خود را برطرف کنند. در این فضا مشکلات هویتی در دو بخش اکتسابی و ذاتی باید برطرف شود. مشکلات هویتی فضای مجازی در حوزه اکتسابی به تهیه گواهینامه‌های روزمره و مدارک هویتی مانند مدارک تحصیلی، مدارک پایان خدمت و گواهینامه برمی‌گردد که برای رفع نیازمندی‌های مردم، باید هویت آنها در فضای مجازی شفاف شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6995/6/500626/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر