مونسان : نرخ ارز، سفر به ایران را برای گردشگران خارجی مقرون به صرفه کرده است
معاون رئیس‌جمهوری گفت: تفاوت نرخ ارز، سفر به ایران را برای گردشگران خارجی بسیار مقرون به صرفه کرده است، اما از دست دادن پروازهای مستقیم به دلیل تحریم، مشکلاتی را ایجاد کرده که این به ضرر صنعت گردشگری کشور تمام می‌شود.
به گزارش ایسنا، علی‌اصغر مونسان گفت: بسیاری از مراکز تاریخی به مرمت نیاز دارند. در حال حاضر دوهزار مورد از این تعداد مراکز تاریخی درحال مرمت بوده و خوشبختانه اقدامات خوبی برای رسیدگی به این حوزه در حال انجام است.
او اضافه کرد: برای تحقق این هدف بخشی از کار مرمت اماکن تاریخی با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود که البته این اقدام با نظارت میراث فرهنگی و بر اساس استانداردهای تعیین‌شده صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق گردشگری تأکید کرد و افزود: دولت به دلیل محدودیت بودجه نمی‌تواند پاسخگوی تمام مطالبات این حوزه باشد به همین دلیل باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.  
وی گفت: کشور به گردشگری امید بسته و حمایت‌های لازم برای رونق این بخش افزایش پیدا کرده است. اگر می‌خواهیم فقط به نفت متکی نباشیم باید حوزه‌های دیگر از جمله گردشگری را رونق دهیم.  مونسان در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آمار گردشگران اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای سال تا کنون، پذیرای شش میلیون گردشگر در استان‌های مختلف بوده‌ایم که این آمار نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6995/21/500752/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر