اخبـــاراعزام ۶۰ هزار نفر به عتبات عالیات در نوروز

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج از افزایش۱۰ تا ۲۰ درصدی اعزام‌های زمینی و هوایی به عتبات در نوروز خبر داد و گفت: رقم نهایی افزایش هنوز مشخص نیست و پیش‌ثبت‌نام‌ها تا
۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.
به گزارش مهر، مرتضی آقایی در خصوص اعزام‌های نوروزی زائران به عتبات عالیات گفت: در حال حاضر پیش‌ثبت‌نام برای اعزام‌های نوروزی در حال انجام است و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد.
وی گفت: متقاضیانی که قصد سفر از تاریخ ۲۴ اسفند تا ۸ اردیبهشت سال ۹۸ را دارند، برای انجام پیش‌ثبت‌نام به سایت Atabat.haj.ir مراجعه کنند.
آقایی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰ هزار نفر پیش‌ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند، گفت: ظرفیت اعزام ما طی مدت اعلام شده ۶۰ هزار نفر است که با توجه به تعداد بالای افرادی که پیش‌ثبت‌نام را انجام داده‌اند، برای اعزام‌ها قرعه کشی می‌شود و البته سعی می‌کنیم ظرفیت فوق‌العاده‌ای را نیز برای سفرهای نوروزی ایجاد کنیم.
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: بجز ایام نوروزی، مراسم و مناسبت‌هایی را نیز داریم مانند ۲۷ رجب، سوم شعبان، ۱۳ رجب، ۲۵ رجب و... به همین دلیل اعزام‌ها را تا ۸ اردیبهشت درنظر گرفته‌ایم.
وی در خصوص افزایش قیمت اعزام‌های نوروزی گفت: هنوز به صورت قطعی افزایش قیمت‌ها مشخص نشده اما پیش‌بینی اولیه ما این است که سفرهای زمینی به عتبات عالیات ۱۰ درصد و سفرهای هوایی نیز ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر حداقل قیمت اعزام زمینی به عتبات یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است و سفرهای هوایی نیز حداقل ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار و حداکثر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
آقایی از علاقه‌مندان به تشرف اماکن زیارتی عراق درخواست کرد که برای ثبت‌نام و اعزام، کاروان‌های مجاز تحت پوشش حج را انتخاب کنند، چرا که این گروه‌ها از پوشش بیمه‌ای، امنیتی و درمانی برخوردار هستند.

لزوم ارائه طرح جامع برای مقابله با تصرف اراضی ملی

وزیر کشور بر لزوم هماهنگی دستگاه‌ها و ارائه طرحی جامع با مدیریت یکپارچه برای جلوگیری از هرگونه تصرفات غیرقانونی تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، وزیر کشور در نشست بررسی تخلفات تصرف در اراضی ملی بر لزوم هماهنگی دستگاه‌ها و ارائه طرحی جامع با مدیریت یکپارچه در کل کشور برای جلوگیری از هرگونه تصرفات غیرقانونی جدید در اراضی و همچنین برخورد با متخلفان و تصرفات پیشین تأکید کرد.
عبدالرضا رحمانی فضلی در این نشست ضمن تأکید بر ضرورت برخورد با انواع تصرفات اراضی ملی در کشور، یکی از موضوعات مهم این حوزه را مدیریت یکپارچه برشمرد و گفت: مدیریت باید اعم از دستگاه‌های متولی و مناسبات و ارتباطات دستگاه‌ها و قوانین و مصوبات باشد و به نوعی در برگیرنده همه این موارد باشد.وی افزود: باید دستگاه خاصی با نقش و توانایی هماهنگ کنندگی متولی این کار شود یا ستادی در این زمینه تشکیل شود تا بتواند توان همه دستگاه‌ها و نهاد‌های اجرایی را در یک جهت هماهنگ کرده و به کار گیرد.
وزیر کشور در ادامه به اهمیت اجرای طرح کاداستر در کشور اشاره کرد و گفت: باید ضمن شناسایی ضعف‌ها و کمبود‌های این حوزه، مشکلات اجرای طرح را نیز احصا کنیم. همچنین برای پیشبرد هرچه بهتر کار، بایستی متولیان امر، در کنار ریشه‌یابی و حل مشکلات و موانع کار، طرح کاداستر را با بهره‌گیری از فناوری‌ها و شیوه‌های نوین، بازطراحی و اجرا کنند. رحمانی فضلی در ادامه به نقش استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور در ساماندهی اراضی و جلوگیری از تصرفات غیرقانونی اشاره کرد و گفت: باید تا پایان برنامه ششم توسعه، گام بزرگی حداقل در زمینه اولویت بندی‌ها و نحوه اجرای طرح کاداستر در کشور برداریم. وزیر کشور ضمن اشاره به طرح ارائه شده در این نشست در خصوص تعیین تکلیف تخلفات سنواتی تصرف اراضی ملی دستور داد؛ براساس این طرح که مشتمل بر نظر کارشناسی دستگاه‌های مرتبط و مسئول بوده و همچنین پیشنهادهای جدید ارائه شده در جلسه، طرح تفصیلی کاملی تهیه شود تا در خصوص وضعیت و تعیین تکلیف تصرفات پیشین و همچنین نحوه جلوگیری از هرگونه اعمال تصرفات جدید به یک برنامه جامع و تدوین قانون مشخص و واحد از میان قوانین مختلف موجود در این حوزه برسیم و همه دستگاه‌ها بر مبنای یک روند قانونی مورد اجماع عمل کنند. وزیر کشور همچنین بر لزوم تدوین طرحی در جهت رصد، کنترل و نظارت بر اراضی ملی با همکاری شورا‌های تأمین استان، استانداران و فرمانداران برای ارائه در هیأت دولت تأکید کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6995/21/500755/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر