اخبـــار
عیدی مددجویان به میزان یک ماه مستمری

 معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: عیدی مددجویان این سازمان تا پایان اسفند و به میزان یک ماه مستمری پرداخت می‌شود.
به گزارش صدا و سیما «حسین نحوی نژاد» گفت: همه مددجویان تحت پوشش بهزیستی که مستمری دریافت می‌کنند، عیدی خود را در اسفند دریافت می‌کنند. وی افزود: یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی در سال ۹۸ اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است که برای اجرای کامل قانون، ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است، اما یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ در نظر گرفته شده است.

تعیین‌تکلیف ۲۰۰ هزار نفر از افراد پشت نوبت بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تعیین تکلیف افراد پشت نوبت بهزیستی طبق آزمون وسع در روزهای آینده خبر داد.
به گزارش ایلنا، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این‌که بعد از پرداخت بسته حمایتی چند نفر از اقشار جامعه خود را به سازمان بهزیستی کشور معرفی کردند؟ اظهار کرد: تاکنون هیچ عدد و رقمی مشخص نشده است. وی با بیان این‌که به‌طور کلی حدود ۲۰۰ هزار نفر افراد با شرایط در صف پشت نوبتی‌های سازمان بهزیستی هستند، افزود: ۲۰۰ هزار نفر دیگر نیز طبق آزمون وسع، تحت پوشش سازمان بهزیستی و دارای معلولیت هستند. رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با اشاره به این‌که طبق آزمون وسع این افراد جزو دهک‌های پایین نیستند، یادآور شد: در روز‌های آینده وضعیت این افراد تعیین تکلیف خواهد شد.

توقف خودرو‌ها در میادین تهران ممنوع می‌شود

رئیس پلیس پایتخت از اجرای دوباره طرح توقف ممنوع در میادین شهر تهران خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چند سالی است که ترافیک در شهر تهران صبر شهروندان را لبریز کرده است، ترافیکی که علاوه بر هدررفت سوخت، موجب اتلاف وقت شهروندان در معابر و خیابان‌های این کلانشهر می‌شود. تولید بی‌وقفه خودرو، عدم اجرای طرح اسقاط خودروهای فرسوده، ضعف فرهنگ رانندگی و طراحی نامناسب معابر شهری از جمله عوامل اصلی ایجاد ترافیک در شهر بزرگی مانند تهران هستند.
حال می‌توان یکی از عوامل تشدید ترافیک در پایتخت را توقف‌های بیجای خودروها دانست، توقف‌هایی که گاه ترافیک‌های سنگین ایجاد می‌کنند. این توقف‌ها اخیراً در میادین پرتردد شهر نیز افزایش یافته و همین موضوع ترافیک را در این میادین تشدید کرده است. به‌طور مثال در میدان آزادی مسافرکش‌های شخصی با توقف در رینگ اصلی در ساعات مختلف روز ایجاد ترافیک می‌کنند. برای مقابله با این توقف‌های بیجا چند سال گذشته، طرح ممنوعیت توقف در میادین و توقیف خودروهای متخلف اجرا شد و همین موضوع به روان شدن ترافیک کمک زیادی کرد.
مجری طرح توقف ممنوع در میادین، سردار رحیمی رئیس پلیس راهور وقت تهران بود که حالا سمت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ را بر عهده گرفته است. به همین علت موضوع اجرای دوباره طرح توقف ممنوع در میادین را از سردار رحیمی پیگیری کردیم و او، اجرای مجدد این طرح در تهران را تأیید کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7003/7/501853/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر