خاطره چهار دهه تئاتر ایرانی در یک نمایشگاه
نمایشگاه «چهل سال اسناد تئاتر انقلاب اسلامی» که این روزها در قالب سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برپا است، مروری هم بر تئاترهایی دارد که در چهار دهه گذشته روی صحنه رفته‌اند. بر پوستر این تئاترها نام‌های آشنایی به چشم می‌خورد که از آن میان می‌توان به داود رشیدی، بهزاد فراهانی، حسین محب اهری، تانیا جوهری، حسن حامد، افسانه بایگان و... اشاره کرد.
به گزارش ایسنا، نمایش «پوست یک میوه روی درخت خشکیده» نوشته ویکتور هالیم یکی از نخستین پوسترهایی است که در این نمایشگاه به چشم می‌خورد. «پوست یک میوه روی درخت خشکیده» یکی از اولین نمایش‌های بعد از انقلاب است که به کارگردانی داود رشیدی در آبان‌ماه ۵۸ در سالن کوچک تئاتر شهر روی صحنه رفت. نمایشی که تنها یک بازیگر داشت و خود رشیدی آن را بازی می‌کرد.
«اژدها» به کارگردانی صدرالدین زاهد با بازی زنده یاد حسین محب اهری، «پتک» از بهزاد فراهانی، «بارگه داد» اثر سعید پورصمیمی، «خودکشی» کاری از غلامحسین لطفی و «مرگ دستفروش» آرتور میلر از دیگر نمایش‌هایی هستند که پوسترشان در این نمایشگاه دیده می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه تا چهارم اسفند به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، خیابان بزرگمهر، نبش خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۷۴ مراجعه کنند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7004/24/502061/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر