زنان فقط مادرند؟
یگانه خدامی
باز هم دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) بحث برانگیز شد و به نظر می‌رسد قرار نیست این روند تغییر کند. مسأله‌ای که این بار هم در این دیوار  نگاره جدید باعث این بحث‌ها شده، تصویری است که از زنان ارائه شده است.
دیوارنگاره جدید به مناسبت روز مادر و روز زن که هفته آینده است نصب شده با نقاشی زنی که فرزندانش اطرافش هستند. تصویری که به نظر بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی سنتی و کلیشه‌ای است و شباهتی به زنان امروز و دغدغه‌هایشان ندارد. هرچند کسانی هم بودند که دیروز از این تصویر دفاع می‌کردند.
این نظرات را بخوانید:
لاله: «واقعاً کاش بساط این دیوارنگاره زمخت و نخراشیده ولیعصر جمع می‌شد. دهن کجی است به شهروندان در ابعاد غول پیکر»، احسان: «الان موقع اونه که آقایون بیان اعتراض کنن چرا در این طرح عکس ما نیست هیچ توضیحی هم بابت روز و مناسبت طرح نمی‌پذیریم»، مصطفی: «زنِ آرمانیِ بخشی از جامعه و اهالی سیاست همین است که مؤسسه اوج در دیوارنگاره میدان ولیعصر به تصویر کشیده است. تصویری که نقش زن را به فرزندآوری و مادری فرو می‌کاهد. نکته اما این است که مخالفان این نگاه هم می‌توانند نظر خود را این چنین در شلوغ‌ترین نقطه شهر تبلیغ کنند؟»، مانا: «دیوارنگاره هم که می‌زنن مطلوب طبع اقلیت در قدرته. زنان اقلیت در قدرت هم اغلب اینجوری نیستن الان که وانمود می‌کنن هستن، این تصویر دیوارنگاره اصلاً متعلق به کدوم زنه؟»، فاطمه: «ما نخواهیم در ابعاد بزرگ هیچ تصویری را در گوشه شمال‌غربی میدان ولیعصر ببینیم، کی را باید ببینیم؟ چطور باید اعتراض کنیم؟ آقای دکتر حناچی راهی پیش پای شهروندان بگذارید که بتوانند درباره تصمیم‌های سازمان زیباسازی نظر بدهند و در آن مشارکت کنند».


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/7004/24/502062/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر